2 Saatlik Film Kaç GB İnternet Yer?

2 Saatlik Film Kaç GB İnternet Yer?

Jabrayilov

Film izlemek internetinizin biteceği endişesi yaratabilir. 2 saatlik film kaç GB yer diye hesap edip ona göre izlemeye başlamak isteyebilirsiniz. Böylece kotanızı aşmaz ve filmin sonunun getirip getiremeyeceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Film izlemeyi sevenlerin en büyük sorunu internet kotasıdır. Kotalı internet sebebiyle pek çok kişi istediği kadar film izleyemez. İnternetin yettiği yere kadar filmleriniz izlerler. Birçok film 2 saate yakın bir süreye sahiptir. Bu nedenle internetin 2 saat dayanıp dayanmayacağı merak edilir. Bu yazımızda 2 saatlik film kaç GB yer açıklamaya çalışacağız.

2 Saatlik Film Kaç GB İnternet Yer?

Bildiğiniz üzere filmin farklı çözünürlük türleri vardır. Çözünürlük ne kadar artarsa film o kadar net bir görüntüye sahip olur ve gerçekten büyük keyif verir. Çözünürlük düşük olduğunda ise istenilmeyecek biçimde netlikte sıkıntı olur ancak bu durumda internet açısından iyidir.

Yüksek çözünürlükte görüntüler daha net ve detaylı göründüğünden düşük çözünürlüğe göre daha fazla internet yer. Yani 2 saatlik bir filmin yüksek çözünürlükte harcadığı internetle düşük çözünürlükte harcadığı birbirinden farklıdır.

Düşük çözünürlükte 2 saatlik film 700 MB – 1 GB arası internet yer. Yüksek çözünürlükte 2 saatlik film yaklaşık 3 GB internet yer. Gördüğünüz gibi arada oldukça büyük bir fark vardır. İnternetiniz az olmasına rağmen film izlemek isterseniz düşük çözünürlükte izlemeyi tercih etmelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz