Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

Android uygulama gizleme kişisel gizlilik açısından oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Başkasının telefonunuzda görmesini istemediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz. Böylece meraklı birisi telefonunuzu eline geçirdiğinde sadece sizin görünmesini istediğiniz uygulamaları görebilir.

WhatsApp mesajlarınızın birileri tarafından okunmasını istemiyorsanız veya telefonunuzu ele geçirecek bir yakınınızın Instagram’ı kurcalamasından şikayetçiyseniz, bu uygulamaları gizleyerek rahat edebilirsiniz. Telefonunuzu kim açarsa açsın uygulamaları göremez.

Android Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Uygulama gizleme özelliği birçok kişinin ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Gizliliği önem verenler, istedikleri uygulamaları gizleyip kendilerini daha güvende hissedebilirler. Bu sayede haberleri olmadan kimse önemli bilgilere ulaşamaz, mesajları okuyamaz veya sosyal medya hesabına bakamaz.

Android uygulama gizleme şu şekilde yapılır:

  • Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ekran ayarlarına girin.
  • Ana Ekran’a tıklayın.
  • Uygulamaları Gizle seçeneğini tıklayıp gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Onayladığınız andan itibaren uygulamalarınız ana ekranda görünmemeye başlayacak. Böylece gizliliğin tadını çıkarabileceksiniz. Dilediğiniz zaman tekrar Uygulamaları Gizle kısmına gidip gizlenmesi için yeni uygulamalar seçebilirsiniz veya hali hazırda gizli olanları tekrardan görünmesi için ana ekrana taşıyabilirsiniz.

Android cihaz modellerinin birçoğu uygulama gizleme özelliğine sahiptir. Ancak bazıları böyle bir işleme imkan verecek zemine sahip değildir. Uygulama gizleme özelliği olmayan telefon başka uygulamalar indirerek bu işlemi yapmaya çalışıyorlar. Kişisel bilgilerin korunması açısından bu tarz uygulamalara güvenmediğimiz için size kullanmanız için herhangi bir tavsiyede bulunmuyoruz.

Yorumlar :

Ben linkedin takipçilerimi bu siteden alıyorum hocam: https://erfybilisim.com/linkedin-takipci-satin-al/

2 yıl önce
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz