CS GO insanlar Sadece T Olabilir Çözüm

CS GO insanlar Sadece T Olabilir Çözüm

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS GO oynarken bir hatayla gerçek anlamda bütün oyun keyfinizi kaçırabilir. Özellikle “CS GO insanlar sadece T olabilir” gibi hatalar oyundan aldığınız tüm zevki yok edebilir. Siz de aynı hatayı alıyor ve çözülebilir mi, nasıl çözülebilir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

CS GO İnsanlar Sadece T Olabilir Hatası Çözülür mü?

CS GO, oyunculara Terör ve Anti Terör olmak üzere iki takım sunuyor. Son dönemde çıkan bir hata oyuncuların bu iki takım arasında seçim yapmasını engelleyerek tek bir takımda kalmalarına neden oluyor.

“İnsanlar sadece Terörist olabilir” veya “İnsanlar sadece Anti Terörist olabilir” şeklinde karşılaşılan hatanın ne yazık ki şu an için resmi bir çözümü yok. Valve bu konu hakkında herhangi bir açıklama veya güncelleme yayınlamadı. Ancak oyuncular tarafından tespit ediklen birkaç çözüm önerisi bulunuyor.

CS GO İnsanlar Sadece T Olabilir Hatası Nasıl Çözülür?

Öncelikle burada vereceğimiz önerilerin tüm kullanıcılarda işe yaramadığın, ancak büyük çoğunluğunda sorunu çözdüğünü söylememiz gerekiyor. Önerdiğimiz çözümleri denemenize rağmen sorununuz çözülmediyse Valve tarafından sorunun çözülmesini beklemeniz güvenliğiniz için daha iyi olacaktır.

İlk çözüm önerimiz atölye haritalarıyla ilgili. Eğer daha önce bir atölye haritası indirmiş ve orada oynamışsanız sorunun o haritadan kaynaklanıyor olma ihtimali var. Sorunun çözümü için şu adımları uygulayabilirsiniz;

  1. Öncelikle CS GO insanlar sadece T olabilir hatasını aldığınız haritayı tespit etmelisiniz.
  2. Eğer tespit edemiyorsanız tüm haritaları kaldırıp oyunu yeniden başlatın. Sorun çözüldüyse önceki haritalarınızı tek tek indirip hangisinin hatalı olduğunu tespit edebilirsiniz.
  3. Haritayı tespit ettikten sonra sorunlu haritayı silip oyunu yeniden başlatarak hatadan kurtulabilirsiniz.

İkinci çözüm önerimiz ise komut kullanmak. Konsol penceresine gireceğiniz bir komut sorununuza çözüm olabilir. CS GO insanlar sadece T olabilir sorununu komut kullanarak çözmek için şu adımları uygulayabilirsiniz;

İlk olarak konsolu açmalısınız. Konsolun kısayol tuşu genellikle “é” tuşudur, eğer tuşa bastığınızda açılmıyorsa 2. maddeye bakın. Açılıyorsa 3. maddeye atlayabilirsiniz.

“é” tuşuna bastığınızda konsol açılmıyorsa ilk yapmanız gereken oyuna girdikten sonra “Ana Menü-Ayarlar Sekmesi- Oyun Ayarları” bölümüne girmek. Oyun ayarlarında “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini seçtikten sonra “Klavye ve Fare Ayarları” bölümüne girip “Geliştirici Komut Konsolu”nu bulmalı ve bir kısayol tuşu atamalısınız.

Kısayol tuşunu atayıp Ayarları Kaydet dedikten sonra oyun içinde konsolu açın ve “mp_humanteam any” yazıp enter tuşuna basın.

Yukarıda yazdığımız maddeler oyuncular tarafından bulunmuş çözüm önerileridir ve işe yaraması garanti değildir. Bu nedenle çözümlerin işe yaramama ihtimali olduğunu unutmayın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz