Discord Ne Demek?

Discord Ne Demek?

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Discord

Son dönemlerin en popüler uygulamalından birisi olan Discord ne demek kullanıcıların akıllarına takılıyor. Kullanıcılar hayatlarını kolaylaştıran bu uygulamanın ne anlama geldiğini merak edebilir. Daha önce bu uygulamayı kullanmamış kişiler ise genel olarak Discord’un ne olduğunu merak edebilir. Bu yazımızda tüm bu konuları açıklayacağız.

Discord Ne Demek?

Discord, Türkçe’ye çevrildiğinde uyuşmazlık, uyumsuzluk gibi anlamlara gelir. Uyuşmazlıkla programın bir alakası bulunmuyor. Geliştiricilerin programa bu adı vermesinin nedeni ise kulağa hoş gelmesi ve discord adına sahip hiçbir uygulamanın bulunmamasıymış. 

Discord ne demek sorusunun cevabını aldığınıza göre; bu program nedir, ne işe yarar yazımızın devamında hep beraber öğrenelim.

Discord Nedir?

Discord sesli, yazılı, görüntülü iletişim programıdır. İlk önce oyun oynayan kişilerin iletişim kurması için tasarlanan program, oyun sektörü dışında yer alan kişiler tarafından da oldukça tutulmuştur. Şu an milyonlarca kullanıcısı vardır.

Discord kullanıcı olan herkes bir sunucu açabilir ve kapalı olmaması şartıyla istediği sunucuya katılabilir. Açılan sunucuların içerisine metin ve ses kanalları eklenebiliyor. Hatta bu kanallar isimlendirilerek hangi amaç için kullanılacağı belirtilebiliyor. Sunucuda yer alan kişiler ihtiyaçlarına göre uygun kanallara geçip görüşmek istedikleri konuyu görüşebiliyor.

Discord’un ekran paylaşma özelliği ilk önce oyun yayıncıları için konuluyor. Bu özelliğe ihtiyaç duyan özellikle uzaktan çalışan kişiler, bu nedenle Discord’a yöneliyor. Discord’da sohbet-geyik sunucularından bol miktarda bulunmasına rağmen bilim, teknoloji gibi konularda iş yapan sunucular da vardır.

Yorumlar :

bana discord nitro kodu gönderirmisiniz

1 ay önce
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz