Faker’e LCS ekibinden boş çek teklif edildi

Faker’e LCS ekibinden boş çek teklif edildi

LoL League of Legends tarihinin en iyi orta koridorlarından biri Lee “Faker” Sang-hyeok, Los Angeles’a taşınma ve bu yıl Kuzey Amerika bölgesinde kendi seçtiği bir fiyatla rekabet etme seçeneğine sahipti, ancak yıldız oyuncu teklifi reddetti .

Kore talk-show Radyo Yıldızı’nda yer alan Faker, bir Kuzey Amerika kuruluşundan boş bir çek teklif edildiğini, yani kuruluş için oynamaktan ne kadar para kazanacağına kendi karar vereceğini açıkladı. Konu sorulduğunda, “Sözleşmeyi kendim görmedim, ama öyle düşünüyorum” dedi.

Faker’ın katıldığı talk show

Faker’in tartışmalı olarak on yılın en iyi espor oyuncusu ve rekabetçi oyundaki en popüler figürlerden biri olduğu düşünüldüğünde, teklifin ardındaki mantığı görmek kolaydır. Faker için Kuzey Amerika’dan bir hareket daha önce görülmemişti; Kore dışında bir organizasyon için ilk kez oynamış olacaktı.

Faker T1 Sözleşmesi

Faker Sk Telecom Espor takımında 2 yıl sözleşmesini uzattı
Sk Telecom Esport Takımı

Faker’in T1 ile yaptığı eski sözleşme 2019’da sona erdi ve birçok taraftar önümüzdeki sezonun orta şeridinin nereye gideceğini merak ediyordu. Ancak Faker Kasım ayında hızlı bir şekild iki yıllık sözleşmeyi T1 ile yeniden imzaladı.

Faker, Kore taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmak istemediği için harekete geçmeye karar verdiğini ve Kore’de kalmasının daha kolay olacağını söyledi. Faker’in durumu göz önüne alındığında, öngörülebilir gelecek için muhtemelen T1 de kalması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz