Hitman 3 Sistem Gereksinimleri Kaç GB

Hitman 3 Sistem Gereksinimleri Kaç GB

Jabrayilov
30-03-2021 - Oyun - Kaç GB?

IO Interactive tarafından duyurulan ve 21 Ocak 2021’de çıkışı açıklanan Hitman 3 oyununun sistem gereksinimleri de belli oldu.Hitman 3 sistem gereksinimleri, normal standartlara sahip pek çok bilgisayarda oynanacak gibi gözüküyor. Özellikle oyunu standart ayarlarda oynamayı tercih eden oyuncular, bu anlamda güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duymayacak.

Oyunu güçlü ayarlar ile maksimum grafik çerçevesinde değerlendirmek isteyen oyuncular ise, güçlü bilgisayarlar ile oyunu oynayacak. IO Interactive tarafından yapılan bir diğer duyuruda da, Hitman 3’ün yeni nesil PlayStation 5’te çıkışını yapacağı açıklanmıştı. PC, Playstation 5, Playstation 4, XBox Series X, Xbox One ve Google Stadia için piyasaya sürülecek olan Hitman’in son oyunu merakla bekleniyor.

Hitman 3 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Hitman serisi, gizlilik oyunları arasında en meşhur konuma sahip olarak oyuncuların karşısına daha önceki yıllarda da çıktı. Ajan 47’yi kontrol ettiğimiz oyunda birçok farklı görevi tamamlayarak senaryonun işlenmesi oyuncular tarafından sağlanıyor. Heyecan dozu yüksek olan oyunda gerçekçilik unsuru başarıyla karşılandığı için oyun büyük bir beğeni toplamayı başardı.

Hitman Absolution ile zirveyi gören Hitman serisi, Hitman 1 ve 2 ile ise istediği başarıyı yakalayamadı. Hitman 3 sistem gereksinimleri detaylarından bahsetmeden önce, eski oyunların getirdiği sesi söylemek daha doğru olacaktır.

Gizlilik oyunları çerçevesinde oldukça beğenilen Hitman serisi, son oyununda aynı senaryoyu farklı işleyişler ile bitirme şansı sunmuştu. Bu imkan, oyuncuların bir kısmı tarafından beğeni toplasa da aynı bölümü tekrar oynamak istemeyen oyuncular bu yeniliğe çok ilgi göstermemişti.

Oyunun son serisi olan Hitman 3’ün Epic Games’e özel olarak çıkacağı da açıklanan bir diğer detay olarak kayıtlara geçmişti. Epic Games listeleme sayfası üzerinden yapılan açıklamalar çerçevesinde, Hitman 3 sistem gereksinimleri pek çok oyuncunun bu keyifli serinin devam oyununu deneyebilme şansını ortaya çıkarıyor. 2019 yılının ortalarında üçüncü oyunu çıkarmak adına çalışmalar gerçekleştirdiğini açıklayan IO Interactive, PlayStation 5’in tanıtım kısmında yeni nesil oyun konsolu için de bu oyunu çıkaracağını oyunculara duyurmuştu.

Bilgisayar üzerinde de sık sık tercih edilen bir gizlilik oyunu olarak bilinen Hitman 3 sistem gereksinimleri ile pek çok bilgisayara misafir olacağının müjdesini vermiş oldu.

Hitman 3 Sistem Gereksinimleri Kaç GB

Hitman 3 Sistem Gereksinimleri Kaç GB 2021

Epic Games’e özel olarak çıkacak olan Hitman 3 oyununun geliştirici ekibi, detaylı bir sistem gereksinimi paylaşımı yaparak oyuncuları bilgilendirdi. Oyuncuların minimum sistem gereksinimleri ile önerilen sistem gereksinimlerini görebildiği oyun için, Inter Core serisinin i5-2500K ekran kartına ihtiyaç duyulacak. AMD grubu için ise AMD CPU Phenom II X4 940 işlemci, oyunculara lazım olacak.

AMD CPU Phenom II X4 940 işlemciyi kullanan oyuncular, aynı zamanda 8 GB RAM ile Nvidia GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 ekran kartı ile de destek almak zorunda kalacak.

Oyunun toplamda kaplayacağı alan ile ilgili de bilgi veren geliştirici ekip, yaklaşık 80 GB civarında bir boş hafızaya sahip olunması gerektiğini de açıkladı.

Minimum sistem gereksinimlerinin yanı sıra geliştirici ekibin tavsiye ettiği Hitman 3 sistem gereksinimleri detaylarına bakıldığında da önemli unsurlar göze çarpıyor.

Intel Core i7-4790 işlemciyi öneren geliştirici ekip, aynı zamanda Nvidia GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX Vega 56 ekran kartlarından herhangi birini de tavsiye ediyor.

Hitman 3’ün yüksek kalitede oynanabilmesi adına, 16 GB RAM gerekecek. 8 veya 12 GB RAM’e sahip olan oyuncular oyunu normal grafik ayarlarında oynayabilecek.

Hitman 3 Minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz
 • RAM: 8 GB RAM
 • Depolama Alanı: 80 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
 • Windows DirectX 12 sürümü

Hitman 3 Önerilen sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
 • RAM: 16 GB RAM
 • Depolama Alanı: 80 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 1070
 • Windows DirectX 12 sürümü

Hitman 3 Kaç GB?

Oyun tutkunlarının vazgeçilmez oyunlarından biri olan hitman 3 kaç gb sorusunun cevabı ise bilgisayarınızda en az 80 GB depolama alanı gerekiyor.Minimum 8 GB ve ideal olarak ise 16 GB ram ile oynanması tavsiye ediliyor.

Hitman 3 sistem gereksinimleri paylaşımının yanı sıra oyunun aynı zamanda sanal gerçeklik desteği ile de piyasaya çıkacağı açıklandı. Bu durum da, Hitman 3’ü oyun ekipmanları desteği ile oynamayı tercih edecek oyuncuları memnun etti.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz