LoL Sezon 10 Ne Zaman Bitiyor?

LoL Sezon 10 Ne Zaman Bitiyor?

LoL sezon 10 ne zaman bitiyor? 2020 Sezonu veya diğer bir deyişle 10. Sezon ne zaman sona eriyor? Son zamanların en çok sorulan sorusu kısa süre önce oyun yetkilileri tarafından cevaplandı.

Dünyanın birçok farklı ülkesinde genci yaşlısı demeden her kesimden insanı ekrana bağlayan League of Legends’de 10. sezonun, yani 2020 Sezonu’nun ne zaman sona ereceği merak konusu haline geldi. 

LoL Sezon 10 Ne Zaman Bitiyor?

10. sezona hızlı bir giriş yapan Riot Games ekibi, 2020 yılı boyunca Lillia, Senna ve Aphelios gibi birçok yeni karakteri oyun severlerin kullanımına sunmuştu.

Genellikle yıllık olarak düzenlenen Dünya Şampiyonası ardından yeni sezona geçiliyordu. Fakat bu yıl başlayıp etkisini her geçen gün artıran korona virüs pandemisi, Dünya Şampiyonası’nın takvimini değiştirebilir.

Nitekim, yıl içerisinde düzenlenmesi planlanan birçok organizasyon pandemi gerekçesiyle iptal edilmişti. Yine de her sezonun Dünya Şampiyonası sonrası, yani Kasım ayında bittiği bilinen bir gerçek.

LoL Sezon 10 Takvimi Paylaşıldı mı?

İnternette konuyla ilgili birçok farklı analiz olmasına karşın bunların hiçbirisi genel geçer bilgilerin dışına çıkmıyor. Yani oyuncuların merakını giderecek resmi bir bilgi içermiyor diyebiliriz. 

Bu tür durumlarda yapılması gereken ilk şey, birinci el kaynağın; yani, League of Legends’in kurumsal internet adresinde paylaşılan haberleri, özellikle de sezon haberlerini takip etmek olacaktır. 

Nitekim, yeni sezona ilişkin birçok haber şu an gerek League of Legends sayfasında gerekse League of Legends Türkiye sayfalarında paylaşılmış durumda. Buna göre;

  • 10. sezon yani diğer adıyla 2020 Sezonu 15 Ocak 2021 tarihinde son bulacak.
  • Yeni sezona ilişkin birçok güncelleme yine bu tarihte yapılabilir.
  • Yeni sezonun adı-sanı-ne zaman yapılacağı veya ne kadar büyüklükte dosya yüklemesi olacağına ilişkin hiçbir bilgi paylaşılmamakla beraber, yeni sezon güncellemelerinin eskiye kıyasla daha uzun süreceği söyleniyor.

LoL Sezon 10 Son Yama Ne Zaman Yayınlanacak?

LoL Sezon 10 veya diğer bir deyişle 2020 Sezonu sonlarına yaklaşırken, LoL tutkunları tarafından en fazla merak edilen bir diğer konu başlığı ise, yılın son yamasının ne zaman yayınlanacağı oldu.

Genellikle her 2 ayda bir-veya her 3 ayda bir yeni yama yayınlandığı bilinen bir gerçek.

Bu konuda LoL stratejistleri, oyuncuların merakını giderebilmek adına son güncelleme tarihini önceden paylaştı. LoL Sezon 10 son güncelleme tarihi 9 Aralık 2020 olarak belirlendi.

9 Aralık’taki güncellemeden sonra yaklaşık 1 ay içerisinde yeni sezona ilişkin detayların oyun tutkunlarıyla paylaşılması planlanıyor.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz