Metin2 Bakım Ne Kadar Sürer?

Metin2 Bakım Ne Kadar Sürer?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Metin2

Metin2 Türkiye’de geçmişten günümüze en çok sevilen oyunlardan birisi. Bu oyun zaman zaman bakım işlemleri görmektedir. Metin2 bakım işlemleri genellikle forumlarda önceden açıklanmaktadır. Oyuncuların mağdur olmaması için önceden bakım planı yayınlanır ve topluluğun da fikirleri alınır.

Metin2 Bakım Süresi Ne Kadar?

Forumlarda genellikle erken saatlerde başlanacağı ve genellikle 2 saat içerisinde tamamlanacağı duyurulur. Ancak tahmin edeceğiniz üzere bütün bir oyunu güncellemek ve eksikliklerini tamamlamak bazen zor olabiliyor. 

Örneğin 5 Kasım 2020’de yapılan bakımdan sonra 11 Kasım 2020’de tekrar bir bakım çalışması yapılacağı duyuruldu. Yine bakım çalışmasının 2 saat sürmesi bekleniyordu ancak daha uzun sürdü.

Bakım, 11 Kasım Çarşamba günü 11:00’da başladı ve 16:00 da sona erdi. Yaklaşık 5 saat süren çalışma sonucunda bu işlemde tamamlanmıştır. Bu süre içerisinde bütün kişisel pazarlar kapatıldı ve haritadan kaldırıldı. 

Son Metin2 Bakımı Neden Yapıldı?

5 Kasımda yapılan Ticaret Çağı güncellemesi ile oyuna eklenen pazar haritalarındaki hatalar ile ilgili küçük bir yama yapıldığı duyuruldu. Oyuncuların çoğu oyun içerisindeki pazar haritalarından ve boyutundan memnun değildi. 

Bu yüzden WebZen tasarım ekibinden haritayı büyük ve anlaşılabilir hale getirmesi talep edildi. Pazar haritası tek kanaldan oluştuğu için neredeyse tüm oyuncular aynı anda bu kanalı kullanıyorlardı. Bu kullanım sebebiyle pazar haritasında donmalara neden oluyordu.

Yeni güncelleme ile birlikte haritaya birden fazla kanal üzerinden erişim sağlanabiliyor. Bu sayede oyuncular diledikleri kanaldan pazar kanalına erişebilecek. Pazar alanındaki kalabalık ve kasıntı görüntü ortadan kalkacak.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz