Sony Playstation 5 Çıkış Tarihi Ne zaman

Sony Playstation 5 Çıkış Tarihi Ne zaman

Jabrayilov

Microsoft’un Xbox Series X’in geçen ay kullanıcılara tanıtılmasıyla, oyun endüstrisi Sony‘nin (PS5)PlayStation 5’inden geri dönüş bekliyor ve bu çok uzun sürmeyebilir.

“25 yıllık Play” oyununu kutlamak için Sony yarın New York’taki Sony Square’de bir ay sürecek “PlayStation Deneyimi” kutlamasını başlatacak. Kutlama gelecek ay 16 Şubat’ta sona erecek ve söylentiler PS5 için bir sonraki günlerde ortaya çıkacağını gösteriyor.

PS5 Tanıtım Tarihi

Bu, aylar sonra yayınlanmadan önce Şubat ayında da gerçekleşen PS4’ün ortaya çıkmasıyla aynı tarihe geliyor. PS4, 21 Şubat 2013’te bir canlı akışta gösterildi ve PS4 Kasım ayında raflardaki yerini almıştı.

“Experience PlayStation”, şirket tarafından son yıllarda yapılan bir toplantı olan PlayStation Experience’tan farklıdır. PSX olarak da adlandırılan etkinlik, katılımcıların yaklaşan PlayStation oyunlarını sergilemesi için ortak bir yerdi.

Birkaç hafta önce CES’te Sony, PS5′in logosunu açıkladı. Bir sonraki etkinliğin daha fazla göstermesi gerekiyor, bu nedenle yeni oyun konsolunun yanı sıra yeni oyunlarla birlikte konsolun fiziksel görünümünü görmek sürpriz olmayacaktır.

PS5’in bu tatil sezonunu yayınlaması planlanıyor, bu yüzden konsolla ilgili haberler önümüzdeki birkaç ay içinde geliyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz