Squid Game Anlamı Nedir?

Squid Game Anlamı Nedir?

alextugani

Netflix'in son dönemlerde ki durgunluğunun üstüne tam zamanında yetişen Squid Game ne demek sizlere aktarıyor olacağız.

Squid Game Anlamı Nedir?

Squid aslında mürekkep balığının bir türü olan kalamarlara denmektedir.Dizinin başında anlatılan oyunda geçen çizgiler kalamarı anımsattığı için bu oyunun adı Squid Game olarak geçmektedir. 

Squid Game gerçek bir oyun mu?

Evet! Oyun tamamen gerçektir ve Netflix'e göre çoğunlukla 1970'lerde ve 80'lerde oynanmıştır . Yayıncının şov için yaptığı orijinal duyuruda (ki buna Round Six adı verilecekti ) "Kalamar oyunu, Korece adının birebir çevirisi, hücum ve savunmanın toprağa çizilmiş kalamar şeklinde bir tahta kullandığı bir tür etikettir. "

Kalamar Oyununun Kuralları Nelerdir?

Seong Gi-hun'un girişte açıkladığı gibi:

Kurallar basit. Çocuklar iki gruba ayrılır: hücum ve savunma. Oyun başladıktan sonra savunma saha içinde iki ayak üzerinde koşabilir, çizginin dışındaki hücum ise sadece tek ayak üzerinde zıplayabilir. Ama müdafaadan daha fazla kalamarın belini kesen bir saldırgan, iki ayağı üzerinde serbestçe yürüme özgürlüğüne sahip olur.Her ne sebeple olursa olsun, buna gizli müfettiş derdik.Son savaş için hazırlandıktan sonra saldırganlar toplanır. Kalamarın girişinde Kazanmak için, saldırganlar ayaklarıyla kalamarın kafasındaki küçük kapalı alana dokunmalıdır.Savunucu sizi kalamarın hattından dışarı iterse ölürsünüz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz