Telegram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Telegram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Jabrayilov
25-03-2021 - Teknoloji - Telegram

Telegram hesabı kapatma, hesabın kalıcı olarak silinmesini ifade eder. Artık Telegram kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kapatmak istemeniz çok normaldir. Hesabınızı kapattığınızda var olan kullanıcılarınız artık sizi göremez ve sizinle Telegram aracılığıyla iletişime geçemez.

Telegram oturumunu kapatmak hesabı kapatmış olmaz. Sadece uygulamadan çıkış yapmış olursunuz. Yani birileri hala size mesaj atabilir ve arayabilir. Siz çıkış yaptığınız için mesajlar ve aramalar size iletilemez. Böyle bir durum olmasın istiyorsanız Telegram kullanmaktan vazgeçtiğinizde hesabınızı kapatmanız en doğrusu olacaktır.

Adım Adım Telegram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Telegram hesabı kapatma işlemi, hesabınızın bir daha kullanamamak üzere kapatılmasıdır. Bir hesabı kalıcı olarak kapattığınızda tekrar açamazsınız. Tabi ki bu durum bir daha Telegram kullanamayacaksınız anlamına gelmez. İstediğiniz zaman kendinize sıfırdan bir hesap açabilirsiniz. Ancak yeni açtığınız hesabınızda, eski hesabınızla yaptığınız sohbetler görünmez.

Adım adım Telegram hesabı kapatma şu şekildedir;

 

  • Telegram uygulamasını açıp alt alta üç çizgi şeklinde olan menü işaretine tıklayın.
  • Menü içerisinden “ayarlar”a gidin.
  • Ayarlarda yer alan “gizlilik ve güvenlik” bölümüne girin.
  • Gizlilik ve güvenlik bölümünde çeşitli başlıklar vardır. Ekranı aşağı doğru kaydırarak “hesabımı sil” başlığına gelin.
  • “Bu kadar süre uzaktaysam” ifadesine tıklayın. Buraya tıkladığınızda hesabın kendini yok etmesi için zaman dilimleri vardır. Kaç gün giriş yapmadıktan sonra hesabınızın silinmesini istiyorsanız onu işaretleyin.

Örneğin 1 ay seçeneğini işaretlediyseniz, 1 ay boyunca Telegram’a hiç girmediğinizde Telegram hesabı kapatma işlemi otomatik olarak gerçekleşir. 1 ayın sonunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Yukarıda anlattığımız yöntemde hesabınız en erken 1 ay sonra kapatılır. Eğer sizin o kadar bekleyecek zamanınız yoksa hesabınız hemen silinsin istiyorsanız ikinci yöntemi uygulamalısınız. Telegram hesabı kapatma ikinci yöntemi şu şekildedir:

 

  • Buraya tıklayarak ‘hesabı silin veya uygulamaları yönetin’ sayfasına gidin.
  • ‘Your phone number’ ifadesinin altındaki kutuya telefon numaranızı yazın ve “next” butonuna tıklayın.
  • Açılan yeni sayfada telefonunuza gönderilen kodu girmeniz için bir boşluk vardır. Buraya kodu girin ve onay butonuna tıklayın.
  • Yeni bir pencere açılacaktır ve hesabınızın kalıcı olarak kapatılacağına dair uyarıda bulunur. Bu pencerede bulunan “yes, delete my account” butonuna basarak işleminizi tamamlayın.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz