Twitch Bit Ne Kadar? Bit Fiyatları

Twitch Bit Ne Kadar? Bit Fiyatları

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Twitch

Twitch yayıncıları desteklemek için cheer sistemini aktif ettikten sonra Twitch bit ne kadar merak ediliyor. Bit fiyatları bağış yapmak isteyen izleyicileri yakından ilgilendiriyor. İzleyiciler hem sevdikleri yayıncıları desteklemek hem de bütçelerini sarsmamak istiyorlar. Bu nedenle de bit fiyatlarındaki değişimleri yakından takip ediyorlar.

Twitch Bit Ne Kadar?

Twitch bitlerinin fiyatlarını sık sık değiştirmiyorlar. Kullanıcıların alıştıkları fiyattan alışveriş yapmaları önem arz ediyor. Dolar bazında bit fiyatları oldukça uygunken TL olarak diğer ülkelere göre biraz pahalıya satılıyor.

Twitch bitleri paketler halinde satılır. Yani 3 bit gibi bir alışveriş yapamazsınız. Alabileceğiniz en düşük bit değeri 100’dür. 100 bit, 500 bit, 1500 bit, 5000 bit, 10000 bit ve 25000 bit şeklinde satılır. Twitch bit ne kadar sorusunun cevabı şu şekildedir:

Twitch Bit Fiyatları

 

  • 100 bit: 11,20 TL
  • 500 bit: 56,05 TL
  • 1.500 bit: 159,80 TL (%5 indirim)
  • 5.000 bit: 515,75 TL (%8 indirim)
  • 10.000 bit: 1009,10 TL (%10 indirim)
  • 25.000 bit: 2466,65 TL (%12 indirim)

Bit fiyatlarının güncel hali yukarıdaki gibidir. Fiyatlara KDV dahildir ve yanlarında ne kadarlık indirime tabi tutuldukları belirtilmiştir.

Twitch Bitleri Nereden Alınır?

Twitch bit ne kadar öğrendikten sonra, nereden bit alabileceğinizi merak edebilirsiniz. Bitler, Twitch’in sanal para birimidir. Fiziksel olarak varlıkları olmadığı için fiziksel satışları da gerçekleştirilmiyor. Benzer platformlardaki dijital paralar kart veya kupon sistemiyle anlaşmalı mağazalarda satılıyor olsalar da bitler için bu durum söz konusu değil.

Bit alışverişi yalnızca Amazon Payments ve PayPal’dan yapılabiliyor. Bu iki yöntemin dışında Twitch biti alabileceğiniz başka bir yöntem bulunmuyor. Bundan dolayı alelade sitelerde yer alan ucuz bit satışlarına inanamayın. Resmi yollardan alım yapın.

Twitch Bit İle Nasıl Bağış Yapılır?

Twitch’te bağış yapmak çok kolaydır. Birkaç basit işlemle hemen bağış yapabilirsiniz. Bit bağışı yapmadan önce yeterli bite sahip olup olmadığınızdan emin olabilmek için bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

Bağış yapmak istediğiniz bir içerik üreticisinin yayınını izlemeye başlayın. Ardından sayfada yer alan sohbet penceresini açın. Sohbet penceresine ‘cheer bağış miktarı’ şeklinde yazın; yani “cheer 250” gibi bir ifade yazmış olun. Böylece yazdığınız miktarda bit yayıncının hesabına Twitch tarafından yatırılacaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz