Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilemedi Hatası Çözümü

Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilemedi Hatası Çözümü

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant ayarlar sunucuya kaydedilemedi hatası çözümü, son zamanlarda Valorant oyuncularının çok sık aradığı bir konudur. Çıktıktan sonra bir anda popüler hale gelen oyun, milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Sinir bozan bu hatanın çözümünü açıklayarak keyifle oynamaya devam etmenizi sağlayacağız.

Valorant Ayarlar Sunucuya Kaydedilemedi Hatası Çözümü

Oyunu özelleştirmek için bazı ayarlar yapmak istediğinizde, ayarlar sunucuya kaydedilemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. BU hatayı almanız yaptığınız ayarların kaydedilmediğini, oyunu yine eski ayarlara göre oynayacağınızı ifade eder.

Valorant ayarlar sunucuya kaydedilemedi hatası çözümü için bazı şeyleri kontrol edip düzeltebilirsiniz. Çözüm için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  • Hata Riot Vanguard’dan kaynaklanabilir. Bu yüzden Riot Vanguard’ı kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından oyuna yeniden girin ve hatanın çözüldüğünü görmek için deneme yapın.
  • Oyundaki dosyalarda bozulmalar olmuş olabilir. Oyun dosyaları içerisinden bozuk olanları tespit edip onarın. Onarmak için dosyanın üzerine geldikten sonra sağa tıklayıp onar demeniz yeterlidir.
  • Sunucu ile ilgili hatalar genellikle internet bağlantısının yavaşlığı nedeniyle oluşur. Bu yüzden internet bağlantınızı kontrol edin. Modeminizi kapatıp açabilirsiniz veya VPN kullanabilirsiniz.
  • Hata yukarıdaki yöntemleri denemenize rağmen çözülmediyse oyunu kaldırıp yeniden kurabilirsiniz. Bu biraz uğraştırıcı olsa da hatayı çözmek için yapmanız gerekir.

Ayarlar sunucuya kaydedilemedi hatası çözümü için yapabileceğiniz bazı yöntemler yukarıdaki gibidir. Oyunun resmi bir çözümü bulunmadığı için alternatif çözümlerden bahsettik. Riot Games’e bilet atarak profesyonel destek talep edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz