WhatsApp Tatil Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

WhatsApp Tatil Modu Nedir? Ne İşe Yarar?

Jabrayilov
18-03-2021 - Teknoloji - Whatsapp

WhatsApp tatil modu, Facebook tarafından test edildiği duyurulduktan sonra herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Vocation mode olarak da bilinen tatil modu ne işe yarıyor sorusunu bu yazımızda cevaplandıracağız.

WhatsApp Tatil Modu Nedir?

Tatil modu, Android beta uygulamasının 2.20.206.2 sürümünde yer alan yeni özelliklerden biridir. Bu özellik kullanıcıları çoklu mesaj yığınlarından kurtarmayı hedefliyor. Tatildeyken yüzlerce grup mesajının vermiş olduğu rahatsızlıkla karşılaşmayacaksınız.

Tatil modu ile arşivlenmiş sohbetlere yeni mesajlar eklendiğinde sohbet arşivden çıkarak üst sıralarda görülmüyor. Mesajlara istediğiniz zaman cevap vermek için arşivlere göz atarak yanıtınızı verebiliyorsunuz ve sohbet arşivde kalmaya devam ediyor.

WhatsApp Tatil Modu Ne İşe Yarar?

Pandemi sebebiyle online mesajlaşma uygulamalarının kullanımı bir hayli arttı. Özellikle iş, okul, aile ilgili çeşitli WhatsApp grupları kuruluyor. Birden fazla gruptan gelen mesajlarla bunalabilir ve grup mesajları yüzünden bireysel mesajlarını gözden kaçırabilirsiniz.

Tatil modu, toplu mesajların arşivde tutulmasını sağlıyor ve rahatsızlık vermesini önlüyor. Tatil modunun yanı sıra grup sohbetlerini sessize al özelliği de kullanılırsa birikmiş mesaj kargaşasını ortadan kaldırıyor.

WhatsApp Tatil Modu Ne Zaman Kullanılmaya Başlayacak?

Tatil modu henüz test aşamasında. Test aşamasını geçtikten sonra yeni bir güncellemeyle birlikte Play Store ve App Store’da yer alacak. Test aşamasının çok uzun sürmeyeceği ve yakın zamanda tatil modunun tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz