Wild Rift FPS Arttırma Nasıl Yapılır? LoL Mobile

Wild Rift FPS Arttırma Nasıl Yapılır? LoL Mobile

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Wild Rift

Wild Rift’in kapalı betadan çıkmasının ardından pek çok oyuncu hemen oynamaya başladı. Her cihaz güçlü bir donanıma sahip olmadığından “Wild Rift FPS arttırma nasıl yapılır?” merak edenler var. Oyunun grafikleri oldukça gelişmiş olduğu için maalesef bazı oyuncuların cihazlarında yavaşlamalara sebep oluyor.

Yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız LoL Mobile Wild Rift FPS arttırma teknikleri ile sorunları aşabilirsiniz. Bu yazımızda FPS arttırma için kullanabileceğiniz teknikleri sizlerle paylaşacağız.

Wild Rift FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

FPS, frame per second kelimesinin kısaltmasıdır ve oyunda saniyede ekranda oluşan kare sayısını ifade eder. Güçlü, renkli ve yaratıcı grafiklere sahip Wild Rift oyununda FPS sorununu ortadan kaldırmak için yapılabilecek bazı teknikler vardır.

Bu teknikleri kullanarak oyunlarda ideal FPS olarak görülen 60 FPS seviyesine gelebilirsiniz. Wild Rift FPS arttırma nasıl yapılır şu şekildedir:

 

  • Cihazın ısısını düşürmek
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak
  • Oyun içi ayarları değiştirmek

Cihazın Isısını Düşürmek

Wild Rift oynarken cihazınız çok fazla ısınıyorsa FPS büyük ihtimalle düşer. Eğer cihazınızın belleği çok yoğun bir şekilde çalışıyorsa hızla ısınmaya başlayacaktır. Cihazınızın ısısını düşürmek için bir süre kullanmayı bırakabilirsiniz. Kullanılmadığı bu sürede sistem kendini toparlayacaktır, ardından oyuna devam edebilirsiniz.

Belleği en fazla kullanan uygulamaları tespit ederek onları silebilirsiniz. Böylece belleğiniz oldukça rahatlayacaktır. FPS gayet iyi seviyelere gelecektir. Sık kullanmadığınız, gereksiz uygulamalar varsa onlardan da kurtulmalısınız.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatmak

Wild Rift, cihazlar için ciddi bir çalıştırma yükü oluşturan bir oyunken arka planda çalışan uygulamalar bulunması her mobil cihazın kolaylıkla idare edebileceği bir durum değildir. Arka planda çalışan uygulamaları kapattığınızda FPS artacaktır. 

Önce arka planda çalışan uygulamaları kapatıp ardından oyunu kapatıp tekrar açtığınızda Wild Rift FPS arttırmanız başarılı olacaktır.

Oyun İçi Ayarları Değiştirmek

Wild Rift FPS arttırma için değiştireceğiniz oyun içi ayarlar tabi ki görüntü ayarlarıdır. Eğer görüntü ayarları yüksekse orta ve düşük düzeylere getirmeniz FPS’yi artıracaktır. Grafik ayarları olarak varsayılan ayarlar yüksek düzeydeyse daha düşük düzeylere ayarlayın. Ayarları yapıp kaydettikten sonra FPS’nin arttığını göreceksiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz