Tinder Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tinder Mavi Tik Nasıl Alınır?

Jabrayilov

Ocak ayında Tinder mavi tik ekleyerek profillerin doğrulanabileceğini duyurunca herkes merakla bu konuyu araştırmaya başladı. Arkadaş bulma uygulaması olan Tinder’da insanlar birbirlerinin fotoğraflarına bakarak beğenip eşleşmeye çalışıyorlar. 

Çoğu zaman profili ile daha fazla dikkat çekmek isteyenler başkalarının fotoğrafını kullanmaya yöneliyor. 

Bu sorunu ortadan kaldırmak ve daha güvenli bir ortam yaratmak isteyen Tinder’ın yapımcıları, Tinder mavi tik özelliğini devreye soktu. Profilinde mavi tik bulunan kişilerin güvenirliğinden emin olunup daha sağlıklı arkadaşlıkların kurulması umuluyor.

Tinder Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tinder’da kişilerin fotoğrafı akışa düşer ve insanlar bu fotoğrafa bakarak beğenir veya beğenmez. Bu beğeni durumlarına göre Tinder algoritmaları bu kişileri eşleştirmeye çalışır. Bu sayede yeni insanlarla tanışılıp arkadaşlıklar kurulabilir.

Tinder mavi tik aşağıdaki adımları takip edilerek alınabilir:

  • Tinder uygulamasını açıp profilinize girin.
  • Ardından profilde yer alan gri onay işaretine basın. 
  • Bastıktan sonra çıkan menüden Profili doğrula seçeneğine basın. 
  • Profilin doğrulanabilmesi için Tinder tarafından bir fotoğraf pozu verilecektir. Verilen bu poza benzeyen bir selfie çekin. 
  • Sonra selfinizin pozla eşleştiğini onaylayıp İnceleme için gönder butonuna tıklayın. 

Tinder topluluk ekibi fotoğrafınızı inceledikten sonra size ait olduğunu doğrulayıp mavi tiki verebilirler, ancak fotoğrafı ve sizi benzetemezlerse maalesef mavi tik alamazsınız. 

Bu özellik henüz deneme aşamasında olduğu için topluluk ekibi tarafından tek tek inceleme gerçekleştiriliyor. Tinder’ın yapımcıları ileride bu görevi yapay zekaya devretmeyi planlıyor.

Tinder Mavi Tik Süresi Ne Kadar?

Tinder mavi tik aldıktan sonra kullanıcıların aklına gelen bir diğer soru ise bu tikin ne kadar süresi olduğudur. 

Zira insanlar yıllar içerisinde kilo alıp vererek, saçlarını uzatıp kestirip veya boyatarak değişime uğrayabiliyorlar. Birkaç yıl sonra doğrulama yaptıkları fotoğraf kullanıcıya ait olsa bile kullanıcı değişime uğrayıp o fotoğrafa benzemeyebilir. 

Bu konuda ne yapılacağı hakkında Tinder yetkilileri tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Tinder’ın tek amacı daha güvenilir bir platforma yaratmaya çalışmak. Bu amaç uğruna ilerleyen zamanlarda her ayrıntı iyice netleşmiş bir şekilde kullanıcılara açıklanacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz