Telegramda Gizli Sohbet Nasıl Açılır?

Telegramda Gizli Sohbet Nasıl Açılır?

Jabrayilov

Telegramda gizli sohbet özelliğini kullanarak mesajlarınızın en yüksek gizlilik ve güvenlikte tutabilirsiniz. Gizli sohbette mesajlarınız uçtan uca şifreleme sistemiyle korunur. Yüksek güvenlik gerektiren görüşmelerinizi gizli sohbetlerde gerçekleştirebilirsiniz.

Gizli sohbette mesajlar yazı olarak değil kod olarak iletilir. Bu kodlarda sadece siz veya sohbet ortağınız sohbete girdiğinde yazı halinde görünür. Kısacası mesajlarınızı Telegram dahi elde edemez.

Adım Adım Telegramda Gizli Sohbet Nasıl Açılır?

Eğer üst düzey güvenliğe sahip özel bir görüşme gerçekleştirmek istiyorsanız Telegramda gizli sohbet açabilirsiniz. Gizli sohbet açmak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 

  • Gizli sohbete başlayabilmek için Telegram uygulamasının ana sayfasına gelin.
  • Ana sayfada bulunan kalem ikonuna tıklayın.
  • İkona tıkladığınızda açılan seçenekler içerisinden “Yeni Gizli Sohbet” seçeneğine tıklayın.
  • Ardından kişi listeniz içerisinden sohbete dahil edeceğiniz kişiyi bulun ve adının üzerine tıklayın.

Gizli sohbet oluşturmak bu kadar kolaydır. Sohbetiniz biraz daha güvenli olsun istiyorsanız kendini imha sayacını kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde mesajlar ayarladığınız süreden sonra otomatik olarak silinir. Böylece ekstra güvenlikli bir ortam oluşturmuş olabilirsiniz. Süre bittiğinde mesajlarınız fotoğraf, video ve ses fark etmeksizin her iki taraftan da silinir. 

Kısacası cihazınız başka birinin eline geçmediği sürece mesajlarınızı kimse göremez. Mesajınız geldiğinde telefonunuzun kilit ekranında dahi görünmez. Gizli sohbette yer alan mesajları görebilmeniz için uygulamaya giriş yapıp gizli sohbeti açmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz