Among Us imposter ne demek?

Among Us imposter ne demek?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Among Us

Among Us, son dönemlerde popülaritesini artıran eğlenceli, heyecanlı ve sürükleyici bir oyunudur. 

Among Us imposter ve crewmate olmak üzere iki farklı oyuncu rolü bulunur. Oyuncular, imposter ve crewmate olduklarında neler yapmaları gerektiğini iyi bilmelidirler. Kendi rollerine göre hareket etmezlerse çok büyük ihtimalle yenilecektirler.

Among Us Imposter Ne Demek?

Imposter, Türkçe karşılığı sahtekar anlamına gelen Among Us oyunundaki kötü karakterdir. Imposterın amacı oyunda yer alan tüm crewmateleri öldürmektir. 

Crewmateleri kolayca öldürebilmek için sabotaj yapma özelliğine sahiptir. Bir anda elektrikleri kesebilir, oksijeni kesebilir, reaktörlere saldırıda bulunabilir ve ortama zehirli gaz yayabilir. 

Kaçış için kullanılan havalandırma ventleri vardır; ventleri yalnızca imposterlar kullanabilir. Bu yüzden vent kullanan imposterlar, crewmatelere görünmeden girip çıkmalıdır. Vent kullanan birini gören crewmate acil toplantı düzenleyecektir.

Imposterlar toplantılarda kendilerini çok iyi savunmalıdır ve crewmateleri inandırmalıdır. Aksi taktirde oylamada en çok oyu alıp uzay gemisinden atılabilirler.

Among Us Crewmate Ne Demek?

Crewmate, Türkçe karşılığı mürettebat anlamına gelen Among Us oyunundaki masum karakterdir. Crewmateler haritada bulunan tüm görevleri tamamlayarak oyunu kazanmayı amaçlarlar. Toplantılarda imposterı tespit edip uzay gemisinden atmak için uğraşırlar.

Bir crewmate, Among Us imposter tarafından öldürülürse bedeni öldürüldüğü yerde kalır ve ruh olarak oyunda kalmaya devam eder. Sohbete yazdıklarını ise sadece diğer ruhlar görebilir. Bu yüzden ölen crewmate, imposterın kim olduğunu arkadaşlarına iletemez.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz