en iyi cs:go kasaları
Among Us Kaç GB?

Among Us Kaç GB?

admin
13-03-2021 - Oyun - Among Us

2018 yılında çıkmış olmasına rağmen son dönemde yayıncıların da etkisiyle popülerleşen, adeta ortalığı kasıp kavuran Among Us, herkesin merak edip oynamak istediği bir oyun haline geldi. Bu nedenle birçok kişinin aklında “Among Us kaç gb? Bilgisayarım oyunu kaldıracak mı? Oyun ücretli mi? Fiyatı ne kadar?” gibi birçok soru var. Sizin de aklınızda aynı sorular varsa doğru yerdesiniz! Bu yazımızda “Among Us kaç gb? Among Us’ın fiyatı ne kadar? Among Us’ın sistem gereksinimleri neler? Among Us ne kadar internet yer? Among Us’ı nereden alabilirim? Among Us’ın konusu ne? Among Us nasıl bir oyun?” gibi birçok sorunuzun cevabını bulacaksınız!

Among Us Nedir? Nasıl Bir Oyundur?

Among Us hepimizin az çok aşina olduğu vampir-köylü mantığına dayanan bir oyundur. PC ve mobil platformlarda bulunan oyun aynı anda 10 kişiye kadar oyuncuyla oynanabilir. Oyuna başlamak için en az 4 kişilik bir odada olmanız gerekmektedir. Oyun başlarken rastgele “İmposter” (sahtekar) veya “Crewmate” (takım üyesi, mürettebat) görevlendiriliyorsunuz. İmposter kendisini gizleyerek diğerlerini tenha bölgelerde öldürmeye, belli odalarda oksijen ve elektriği keserek sabotaj yapmaya çalışırken Crewmate bozulan odaları tamir etmeye ve sol üstteki görev barını doldurmaya, bu sırada da imposter’ı ortaya çıkartmaya çalışır. 

Among Us Ne Kadar? Nereden Alabilirim?

Among Us hem mobil hem de PC üzerinden oynanabilen, “crossplatform” yani platformlar arası eşleşilebilen bir oyundur. Bu nedenle de fiyatı ve alım yeri platforma göre değişmektedir.

 

  • Oyun mobil platformlarda tamamen ücretsiz. Android cihazlar Google Play, iOS cihazlar ise App Store üzerinden indirebilirler.
  • Among Us’ı bilgisayarınız üzerinden oynamak isterseniz Steam üzerinden satın almanız gerekiyor. Oyunun Steam fiyatı 10,50 TL.

Among Us Kaç GB? Sistem Gereksinimleri Neler? Ne Kadar İnternet Yer?

Among Us oynamak istiyorsunuz ancak kafanızda cevaplanması gereken önemli bir soru var: Among Us kaç gb? Bilgisayarım kaldıracak mı? Gelin hep beraber bu soruya bir cevap bulalım.

Among Us çok fazla sistem gereksinimi ve depolama alanı istemeyen bir oyun. Bu nedenle kota dostu sayılabilir. Sadece 250 MB depolama alanına ihtiyaç duyan oyun 1 GB RAM istiyor. Mobilde ise ihtiyacınız olan tek şey Android 4.4 ve üstü sürüme sahip bir cihaz. PC için minimum sistem gereksinimlerini şu şekilde listeleyebiliriz:

 

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+
  • İşlemci: İntel Pentium 4 2.00 Ghz ve üstü
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 510 ve üstü
  • Bellek (RAM): 1 GB
  • Depolama: 250 MB

 

Artık Among Us oynamak için gereken tüm bilgilere sahipsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz