Among Us Ne Zaman Çıktı Among Us Çıkış Tarihi

Among Us Ne Zaman Çıktı Among Us Çıkış Tarihi

Jabrayilov

Among Us ne zaman çıktı? Among Us nasıl bir oyundur? Popüler oyun Among Us ile ilgili merak edilen pek çok konu vardır. Son dönemlerde oyun yayını yapılan Discord, Twitch ve YouTube üzerinden bu konular sık sık tartışılmaktadır. Bu yazımızda Among Us ile ilgili merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Among Us Çıkış Tarihi Ne Zaman ?

Among Us Ne Zaman Çıktı Among Us Çıkış Tarihi

Öncelikle Among Us ne zaman çıktı sorusunun cevabı ile başlayalım. Among Us, 15 Haziran 2020 tarihinde InnerSloth tarafından piyasaya sürüldü. InnerSloth, oyunun hem geliştiricisi hem de yayımcısıdır. Unity motorunda gelişen Among Us; android, iOS ve Microsoft Windows platformlarında ulaşılabilirdir.

Among Us Ne Zaman Çıktı?

Çevrimiçi çok oyunculu sosyal çıkarım oyunu teması ile çıkarılan Among Us, 2018 yılında istediği popülariteye ulaşamamıştır. 2020 yılında oyuna bir anda talep artmıştır ve sevilen oyunlardan biri haline gelmiştir.

Among Us Nasıl Bir Oyundur?

Among Us ne zaman çıktı sorusundan sonra en çok merak edilen konulardan biri ise, Among Us’ın nasıl bir oyun olduğudur. Among Us’ta katil (impostor) ve mürettebat (crewmate) olarak sınıflandırılan iki tip oyuncu vardır. Oyuna başlandığında kimin katil kimin mürettebat olduğuna oyun kendiliğinden karar verir.

Katil kendini belli etmeden herkesi öldürmeye çalışır. Mürettebat ise ölmeden katili bulmalıdır. Ayrıca haritada yer alan görevleri tamamlamalıdır. Bu esnada katil haritada yer alan sistemlere sabotaj düzenleyebilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz