Among Us Nedir?

Among Us Nedir?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Among Us

Among Us nedir sorusu son zamanların en çok merak edilen konularından birisi. 2020 yılına adeta damga vuran Among Us oyununa gelin daha yakından bakalım.

Among Us Nedir? 

Among Us,  Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve ilk defa 15 Haziran 2018 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan bir bilgisayar ve mobil oyunudur. Among Us çok oyuncu ile oynanır ve oyuncuların çıkarımlar yaparak, dedektiflik becerilerini kullanarak oyunu kazanmaları beklenir. 

Among Us Oyununun Hikayesi Nedir? 

Among Us oyununda ‘crewmate’ yani mürettabat ve ‘imposter’, yani mürettabat olarak kılık değiştirmiş düşman uzaylı formlar bulunur.

En az 4, en fazla 10 kişi ile oynanabilen bu oyunda crewmate oynayan oyuncular imposterlar tarafından öldürülmeden ve uzay gemisi ele geçirilmeden tüm imposter oyuncularını bulmaya ve gemiden atmaya çalışırlar.

Imposterlar ise mürettebatı öldürerek ve uzay gemisinde sabotajlar çıkartarak oyunu kazanmaya çalışır. 

Among Us nedir sorusu içinde bu oyunun hikayesini de anlatalım. Geliştirici firmanın açıklamasına göre Among Us evreninde crewmateler uzaya yeni bir gezegen keşfetmeye gitmiştir. 

Gemiye dönerlerken onlarla beraber gizemli bir uzaylı formu da gemiye sızar. Bu uzaylı formu oyunda ‘imposter’ adıyla bildiğimiz düşmanlardır. 

Among Us evreninde üç farklı harita bulunmaktadır. Bu haritaları yayınlanma tarihine göre şu şekilde sıralayabiliriz:

  • The Skeld – uzay gemisi haritası
  • Mira HQ – uzay üssü haritası
  • Pollus – yabancı gezegen haritası
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz