Among Us Ping Sorunu Çözümü

Among Us Ping Sorunu Çözümü

Jabrayilov

Birçok oyunda olduğu gibi Among Us ping sorunu ile karşılaşılabilir. Ping sorunu bazen oyunun sunucularından kaynaklanmaktadır. Bazen internet bağlantısı yüzünden ortaya çıkmaktadır.

Among Us oynamak ping değerini artırabilir. Böyle bir durumda yapabileceğiniz bazı şeyler ile ping sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sunucu Kaynaklı Among Us Ping Sorunu Çözümleri

Among Us Ping Sorunu Çözümü 2020

Ping sorunu sunucu kaynaklı ise sunucu bölgenizi değiştirmeniz sorunu çözmeye yardımcı olabilir. Among Us oyununda Amerika, Avrupa ve Asya sunucuları bulunmaktadır. Türkiye için en ideal sunucu Avrupa’dır.

Ping sorunu ile karşılaştığınızda sunucuyu Avrupa olarak ayarlarsanız sorununuz çözüme kavuşacaktır. Avrupa sunucusu işe yaramazsa Amerika ve Asya’yı da deneyebilirsiniz.

İnternet Bağlantısından Kaynaklı Ping Sorunu

Among Us ping sorunu oluşmasının bir diğer sebebi ise internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınız stabil değilse ping sorunu yaratabilir. İnternetinizi stabil tutabilmek için çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz.

Eğer yüksek kalitede dizi ve film gibi büyük boyutlu video içerikleri izliyorsanız ping değerlerinizde ani değişimler olacaktır. Oyun oynarken eğer açıksa böyle içerikleri kapatmanız iyi olur.

Oyun oynarken arkada çalışan diğer uygulamalar ping değerinde hızlı oynamalar yapmaktadır. Among Us oynarken ping sorunu yaşadığınızda arkada çalışan gereksiz tüm uygulamaları kapatabilirsiniz.

Size verebileceğimiz tavsiyeler klasik olacaktır, ama yinede denemenizde fayda var.

  • Diğer cihazlardan interneti kapatın
  • VPN tarzı uygulamaları kapatın
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın
  • Modeminize reset atın.

Among Us ping sorunu çözümü için bunlar yeterli olmadıysa bizimle yorumlardan iletişime geçin yardımcı olmaya çalışacağız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz