Among Us Sabotaj Nasıl Yapılır?

Among Us Sabotaj Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Among Us

Masumla sahtekarın birbirine karıştığı Among Us’ta oyunu kaybetmemek için kendinize çok dikkat etmelisiniz; yoksa Among Us sabotaj operasyonlarından birine kurban gidebilirsiniz. Imposterların oyunu birbirine katmak için en önemli özelliği olan sabotaj yeteneği altın değerindedir. Peki, among Us sabotaj nedir ve nasıl yapılır?

Among Us Sabotaj Nedir? 

Among Us oyununda crewmate ve imposter olmak üzere iki farklı oyuncu tipi vardır. Imposterların amacı oyundaki tüm crewmateleri kimseye yakalanmadan öldürmektir. Imposterların işini kolaylaştırması için sabotaj yetenekleri bulunur. Oksijeni kesmek, reaktörleri devreye sokmak, elektrikleri kesmek vs. şeklinde farklı sabotaj türleri bulunur. 

Sabotaj türleri bu şekildedir;

 

  • Elektrik sabotajı
  • İletişim sabotajı
  • Kapı sabotajı
  • Oksijen sabotajı
  • Reaktör sabotajı

Among Us Sabotaj Nasıl Yapılır?

Among Us’ta her bir sabotajın farklı bir işlevi bulunur. Sabotajlar aşağıdaki gibi gerçekleşir:

Elektrik Sabotajı

Elektrik sabotajı en kullanışlı sabotajlardan biridir. Imposterın işini çok kolaylaştırır. Gemideki tüm elektrik kesilir ve etrafı sadece imposter görebilir. 

İletişim Sabotajı 

İletişim sabote edildiğinde crewmateler görevleri ve görev yerlerini görememeye başlarlar. Güvenlik kameraları, admin haritaları kayıtları da silinir. 

Kapı Sabotajı 

Imposter isterse kapıları etkisiz hale getirebilir. Kapılar 10 saniye boyunca tamamen kapalı kalır ve içeridekiler dışarıya çıkamaz. 

Oksijen Sabotajı 

Oksijeni sabote etmek imposterın işini oldukça kolaylaştırır. Oksijen sabote edildiğinde gemideki oksijen seviyesi hızla düşmeye başlar. Eğer crewmateler oksijeni hemen düzeltemezlerse yavaş yavaş ölmeye başlarlar. 

Reaktör Sabotajı

Reaktör sabote edildiğinde gemi motoru erimeye başlar. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz