Arkadaşlarla Oynanacak Mobile Oyunlar

Arkadaşlarla Oynanacak Mobile Oyunlar

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - Listeler

Zorlu pandemi günlerinde uzaklarda olan arkadaşlarınızla beraber oyun oynamak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarla oynanacak mobile oyunlar, birbirinizden uzak olsanız dahi beraber oynayabilmenize imkan verir. Arkadaşlarla oynayabileceğiniz popüler multiplayer oyunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımızda oyun dünyasının derinliklerinde kalmış, çok bilinmeyen, keşfedilmeyi bekleyen oyunlardan bahsedeceğiz.

Arkadaşlarla Oynanacak Mobile Oyunlar Online

Keyifli vakit geçirmek için arkadaşlarla yapılabilecek en ideal aktivitelerden birisi oyun oynamaktır. Aynı yerde değiliz diye üzülmeyin. Online oyunlar ile internet bağlantınızın olduğu her yerde arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayabilirsiniz. Bunun için oyunda arkadaş ekleme, sunucu veya oda oluşturma gibi özellikler olmalıdır. Eğer böyle özellikler yoksa arkadaşlarınızla eşleşemezsiniz ve rastgele kişilerle oynarsınız. 

Online arkadaşlarla oynanabilecek mobile oyunlar şu şekildedir:

 • Dots and Boxes
 • QuizUp
 • Badland
 • Words With Friends 2
 • Çiz Anlat
 • Online Adam Asmaca Bilgi Oyunu

Dots and Boxes

Dots and Boxes iki kişilik bir oyundur. Oyun başladığında tüm ekran noktalarla kaplanır. Herkes sırası geldiğinde iki nokta arasında bir çizgi çizer. Oyundaki amaç Bu çizgilerle kutular oluşturmaktır. En fazla kutu oluşturup alanı kaplayan kişi oyunu kazanır.

QuizUp

QuizUp, birçok farklı konuda mini sınavlar yapıp arkadaşınızla bilginizi yarıştırabileceğiniz, iki kişilik online oyundur. Ayrıca oyunda sohbet edebilme özelliği de bulunmaktadır. 

Badland

Badland, gizemli bir ormanın içerisinde yaratıklarla mücadele edebileceğiniz macera oyunudur. 4 kişiye kadar çok oyunculu oynayabilme imkanı sunar. Oyunun tek kuralı hayatta kalmaktır. Ormanda yer alan rakiplerinize acımadan hayatta kalmaya çalışmalısınız.

Words With Friends 2

Words With Friends 2, arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz takımlı bulmaca oyunudur. Takımlar en fazla 6 kişiden oluşabilir. Tahtada yer alan harflere göre en uzun ve yüksek puanlı kelime bulunmaya çalışılır. En fazla puan toplayan takım oyunu kazanır.

Çiz Anlat

Çiz Anlat, arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar içerisinde en bilinmeyenlerden birisidir. Klasik tabu oyunun çizimli versiyonudur. Oyun tek kişiyle oynamıyor. Arkadaşlarınızı ekleyerek çok kişili olarak oynayabilirsiniz. En fazla çizimi doğru tahmin eden kişi oyunu kazanır.

Online Adam Asmaca Bilgi Oyunu

Adam asmaca, kağıt kalemle oynanan en klasik oyunlardan birisidir. Online Adam Asmaca Bilgi Oyunu ise mobil cihazlarınızdan arkadaşınızla birlikte adam asmaca deneyimi elde etmenizi sağlar. Oyun bilinen adam asmaca kurallarına sahiptir.

Arkadaşlarla Oynanacak Mobile Oyunlar İnternetsiz

İnternetiniz yoksa bile arkadaşlarınızla çevrimdışı olarak oyun oynayabilirsiniz. Bunun için arkadaşınızla aynı ortamda olmanız ve tek bir cihazı kullanmanız gerekir. Çevrimdışı olarak arkadaşlarla oynanacak mobile oyunlar şu şekildedir:

 • Tug Table
 • Fun 2
 • SOS Oyunu
 • Noumi: Arkadaşlarını Tanıyor Musun?
 • Duel Otters

Tug Table

Tug Table, halat çekmece oyununun dijital hali olarak tanımlanabilir. Renkli halatlarla ve bazı ek eşyalarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Fun 2

Arkadaşlarla oynanacak mobile oyunlar içerisinde yer alan Fun 2, birbirinden eğlenceli mini oyunlar içeriyor.

SOS Oyunu

Arkadaşınızla SOS oynayarak keyifli vakit geçirebilmenizi sağlar.

Noumi: Arkadaşlarını Tanıyor Musun?

İlginç konseptli bir oyun. Tek bir cihazdan oynanır ve sırasıyla herkes birbiri hakkında sorulan soruları cevaplar.

Duel Otters

İki oyuncunun tamamlaması gereken bir çok eğlenceli görev içerir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz