Bazı LoL Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Çözüm

Bazı LoL Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Çözüm

Bazı LoL sunucularına erişmekte zorlanıyoruz birçok LoL oyuncusunun duyduğu ortak problem cümlesidir. Riot Games, bu konuda çokça şikayet aldığını ve bir problem olduğunu kabul etmiştir. Birçok çevrim içi oyun forum sitesinde ‘bazı LoL sunucularına erişmekte zorlanıyoruz’ ya da ‘LoL sunuculara erişim hatası’ gibi başlıklar görmek mümkündür.  

LoL gibi milyonlarca aktif kullanıcısı olan, çevrim içi ve çok oyunculu oynanan bir oyunda sunucu erişim hatası, oyuncular için büyük bir problem yaratmaktadır. 

Bazı LoL Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Hatası

Problem olmayan durumlarda; oyuncunun oyuna en fazla birkaç dakika içerisinde bağlanabilmesi gerekir. Oyunun işleyişi kopma veya takılma olmadan ilerlemelidir.

Normal şartlar düşünüldüğünde çevrim içi oyunların bağlantı problemi çıkarmaması gerekmektedir. Sunucu erişim sorunu yaşayan oyuncuların internet kaynaklı problemleri olabilir. Bunlar:

  • Ping (Gecikme)
  • Jitter (Seğirme)

olmak üzere iki tanedir. Bu problemler oyuncunun internet bağlantısıyla alakalıdır. İnternet kaynağına uzaklık ya da düşük internet kalitesi nedeniyle gerçekleşen bu problemlerin çözümü için kendi internet sağlayıcınızla görüşmeniz gerekebilir.

Ancak ‘Bazı LoL sunucularına erişmekte zorlanıyoruz’ şeklinde alınan uyarılar bizzat oyun ile alakalıdır. En yüksek kalite internette de bu problem çıkabilmektedir. 

Oyuncunun sunucuya erişim sağlaması; oyunun işleyişi, oynayışın kalitesi ve çevrim içi bağlantı açısından önemlidir. Ancak sunucu erişim sorununa birkaç çözüm önerisi getirilmiştir.

Bazı LoL Sunucularına Erişmekte Zorlanıyoruz Çözümü

Bazı LoL sunucularına erişmekte zorlanıyoruz hatası alan oyuncuların -eğer sorun kendi bağlantılarında değilse- kontrol etmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalar:

  • Güvenlik Duvarı: Genellikle sorun güvenlik duvarından kaynaklanmaktadır. Gerekli kontroller yapılmalı ve güvenlik duvarının LoL ile alakalı tüm erişimlere izin verdiği doğrulanmalıdır.
  • Program Engeli: Güvenlik duvarı kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda görev yöneticisi kontrol edilmelidir. Bilgisayardaki bazı programlar, oyunu engelleyebilir. Bu durumda oyun açılmadan önce, engelleyen programlar devre dışı bırakılmalıdır.
  • LoL Patch Engeli: Program engeli yoksa ve güvenlik duvarı sıkıntısız çalışıyorsa oyuncu, yeni patch yüklemeyi denemelidir. Bu yöntemi uygulamak için Riot Games klasöründeki patch dosyasını silip yenisini yükleyebilirsiniz.

İnternet hızını arttırmak için; modeminize ethernet kablosuyla doğrudan bağlanmayı ya da Wi-Fi sinyal güçlendirici cihazlar kullanmayı deneyebilirsiniz. Tüm bunlara rağmen hala aynı hatayı alıyorsanız burayı tıklayarak Riot Games destek ekibiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz