Black Desert Bira Yapımı

Black Desert Bira Yapımı

Black Desert’te pazar yerinden bira satın almak yerine kendi biranızı üretebilirsiniz. Gereken malzemeleriniz varsa işçilerinizin hoşuna gidecek biralar elde edebilirsiniz. Bira, çok malzeme isteyen bir içecek olmadığından kolayca gereken malzemeleri temin edebilirsiniz.

Malzemeleri temin ederken pazardan alışveriş yapabileceğiniz gibi işçilerinizi çalıştırarak malzemeleri üretebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Var olan maddi durumunuza göre üretim ve alışveriş arasında seçim yapabilirsiniz.

Black Desert Bira Yapımı

Bira yapmak için 5 adet hububat, 2 adet karbonat, 6 adet maden suyu ve 1 adet şeker gerekir. Hububat olarak arpa, buğday, patates veya tatlı patates kullanabilirsiniz. Diğer malzemeleri temin etmek için size en yakın olan NPC’yi bulmanız gerekir. NPC’den maden suyu, şeker ve karbonat satın alabilirsiniz.

Malzemeleri tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 

  • Pişirme tezgahınızı evinize yerleştirin. Eğer pişirme tezgahınız yoksa aşçı NPC’sinden satın 1000 gümüş ödeyerek alabilirsiniz.
  • Pişirme tezgahını yerleştirdikten sonra tezgahın başına geçerek malzemeleri tezgaha ekleyin.

Böylece Black Desert bira yapımını tamamlamış olacaksınız. Biranızı işçilerinize dağıtarak daha iyi çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Bira yapımında herhangi bir malzemeniz eksikse maalesef yapım tamamlanmaz, yani bira üretimi gerçekleştiremezsiniz.

Yukarıdaki yöntemi tekrar tekrar uygulayarak istediğiniz kadar bira elde edebilirsiniz. Bir pişirme tezgahını bir defa satın almanız çoklu üretimde tekrar tekrar kullanmanızda sorun yoktur. Var olan tezgahınızı istediğiniz zaman yerleştirme modu aracılığıyla yerleştirip üretim yapmaya başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz