Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? 2021

Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor? 2021

alextugani

Brawl Stars oyuncu sayısı çıkış yaptığı 2018 senesinden itibaren yükselen bir grafik seyretmiştir. Supercell tarafından geliştirilip yayınlanan oyun 2017 senesinde beta sürümüne çıkarılmıştır. Beta sürümünde büyük bir ilgi gören ve güzel tepkiler alan oyun, hala ilk günkü gibi özenle geliştiriliyor.

Tek ve çok oyunculu modu bulunan Brawl Stars, gerçek zamanlı strateji oyunudur. Mobil oyun sektörünün en önemli oyunlarından birisidir ve milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Turnuvalarıyla meşhur olan Brawl Stars, e-spor dünyasında da sık sık kendinden bahsettirerek oyuncularıyla arasındaki bağı pekiştirmeyi başarıyor. Her geçen gün yeni birileri tarafından indirilmeye devam ediyor.

Brawl Stars Kaç Kişi Oynuyor?

Hem Android hem de iOS platformlarda oynanabilen Brawl Stars, yayınlandıktan 90 gün sonra 75 milyon yüklemeyi geçerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Böylece Supercell çok kısa sürede bu oyundan 150 milyon dolara yakın kazanç elde etmiştir. Oyunun başarısı 2019 yılında da aynı hızla devam etmiştir.

Koronavirüs salgınıyla birlikte oyuna duyulan ilgi de artış göstermiştir. Evde kalan insanlar böyle güzel bir mobil oyunu oynamaktan geri durmamıştır. Oyun 2020 yılında Avrupa’da en fazla gişe hasılatı yapan oyun unvanını elde etti. 2020 yılı boyunca toplamda 526 milyon dolar hasılata ulaşmayı başarmıştır. Günümüzde Brawl Stars oyuncu sayısı 200 milyonun üzerindedir. Oyun bugüne kadar App Store ve Play Store’dan toplamda 265 milyon kere indirilmiştir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz