Brawl Stars Ne Kadar Kazanıyor?

Brawl Stars Ne Kadar Kazanıyor?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Brawl Stars

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Brawl Stars, hızlı tempolu ve çok oyunculu bir gerçek zamanlı strateji oyunudur. Brawl Stars ne kadar kazanıyor sorusunun yanıt bulacağı bu metinde hem kısaca oyundan bahsedeceğiz hem de kazandığı bu başarının sebepleri üzerinde duracağız. 

Brawl Stars Neden Popüler?

Brawl Stars’ın çokça tercih edilmesinin sebeplerine baktığımızda; kolay oynanması, sunduğu tatmin edici rekabet hissi, kullanışlı bir arayüze sahip olması ve sürekli bir ödül döngüsü içinde olması söylenebilir. 

Farklı karakterler ve farklı oyun modları sayesinde kullanıcıları oyuna daha da çeken yönüyle sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun içindeki modları şöyle sıralayabiliriz:

  • Elmas kapmaca
  • Hesaplaşma
  • Savaş Topu
  • Ödül Avı
  • Soygun
  • Kuşatma
  • Büyük Oyun

Bu modlar haricinde ilerleyen dönemde yeni oyun modları gelme ihtimali ise gayet yüksek.

Brawl Stars Ne Kadar Kazanıyor?

Gelelim son zamanlarda müthiş bir ivme kazanan Brawl Stars ne kadar kazanıyor sorusuna. Oyun, henüz 2017’de lanse edildiğinde günde 5 milyon ön kayıt alarak global lansman öncesinde 6 milyon dolarlık bir gelir elde etmişti bile. 

Yapılan araştırmalara göre ise oyunun çıkışından sonraki ilk ay içerisinde Brawl Stars oyuncuları, 63.4 milyon dolar harcama yapmıştır. 

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir mobil oyun olan Brawl Stars’da başarı şansını arttırmak için oyun içi harcamalar yapılıyor.

İkinci ayında 110 milyon dolar gelir elde ederek başarılı bir grafiğe imza atan oyuna en çok Amerikalı kullanıcıların para yatırdığı görülüyor. Oyun güncel olarak Google Play’de +100 milyon indirme sayısına ulaştı.

Her geçen gün oyuncu sayısı artan Brawl Stars’ın ilerleyen dönemlerde daha çok kazanç sağlayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz