Brawl Stars Ne Zaman Çıktı?

Brawl Stars Ne Zaman Çıktı?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Brawl Stars

Çeşitli oyun modları olan Brawl Stars, seçilen karakterler aracılığıyla rakip takımı alt etme amacı güden bir oyundur. Oyuncuların seçtikleri karakterlerin her birinin farklı ana saldırıları vardır ve seçilen bu savaşçılar rakip takıma hasar verirken kendi süper güçlerini doldurmuş olurlar. 

Aynı zamanda bu karakterlerin Brawl Pass kutularında bulunabilen ya da savaşçı maksimum seviyeye ulaşınca oyun içi dükkândan satın alınabilen “yıldız gücü” ve “aksesuar” adı altında bir yeteneği olduğunu da belirtmek isteriz. 

Tabii ki, bu kadarla kalmıyor… Dilerseniz seçtiğiniz savaşçının görünümünü, animasyonlarını ya da seslerini değiştirebilen kostümler satın alabilirsiniz. Unutmayın ki oyunun farklı modları ve bambaşka karakterleri hâlâ sizleri bekliyor!

Brawl Stars Ne Zaman Çıktı?

 

Peki, Brawl Stars ne zaman çıktı? Supercell’in beşinci global oyunu olarak piyasaya sürülen Brawl Stars projesinin 2004 yılında çıktığını söyleyebiliriz. 

Oyunun beta sürümü 2006 yılında birkaç farklı teste tabi tutulduktan sonra, oyunun asıl sürümü 18 aylık kısıtlı gelişmelerin sonunda global piyasaya sürüldü. Oyun çıktığı dönem içerisinde mevcut olan 65 haritanın 16 tanesi ise oyuncular tarafından tasarlanmış ya da esinlenilmiş olan haritalardı. 

Oyunun lansmanının yapılması ve ön kayıtların açılması ise 14 Kasım 2006 tarihine tekabül ediyor diyebiliriz. Üstelik oyunun ön kayıtları şaşırtıcı bir sayıya ulaşmıştı. Tam 5 milyonun üzerinde oyuncu Brawl Stars için ön kayıt yaptırdı. 

Oyun piyasaya sürüldükten sonraki iki hafta içinde 10 milyon dolarlık bir oyun içi satışla neredeyse rekor kırarak 15 milyonluk indirme sayısına ulaşmıştı bile. İlk hafta satışları ülkelere göre sıralandığında Amerika 3 milyon dolarlık bir satışla birinci sıraya oturmuştu. Amerika’yı takiben 1.6 milyon dolarlık satışla Japonya geliyordu. 

Brawl Stars İndirme Oranları ve Hasılat

İndirme oranları ele alındığında ise Google Play platformu üzerinden tam 20 ülkede birinci sıraya yerleşen oyun, AppStore platformunda tam 14 ülkede birinci sıraya yerleşmişti. Hâliyle böylesine büyük bir başarının hasılatı da oldukça yüksekti. 

Supercell’in 12 Şubat 2012’de yaptığı açıklamalara göre o dönemde oyunu 80 milyon civarında kişi oynamaktaydı üstelik. Hasılata gelecek olursak…  Bir yılın sonunda indirme sayısı 141 milyona ulaşan Brawl Stars’ın hasılatı 422 milyon doları bulmuştu.

Yıl dönümü yaklaşan bu oyunu henüz denemediyseniz, bizce göz atmanızda fayda var!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz