BRAWL STARS OYUNCU REHBERİ

BRAWL STARS OYUNCU REHBERİ

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Brawl Stars

Brawl Stars oyununa yeni başlayacak olanlar için bu rehberin oldukça faydalı olacağından emin olabilirsiniz ama oyunun nasıl oynandığından ve tüyolarından bahsetmeden önce, oyun hakkında genel bir bilgilendirme yapmakta fayda var.

Oyunun yapımcısı, 2010 yılında Finlandiya Helsinki’de kurulan Supercell firması. Bu oyundan önce, Clash Royale , Boom Beach , Clash of Clans ve Hay Day gibi oyunlar ile, dünya çapında inanılmaz bir oyuncu kitlesini yakalamayı başarmış olan firma, 2017 yılında çıkardığı son oyunu Brawl Stars ile kendi başarısını egale ederek zirvedeki yerini aldı. Sürekli kendini güncellemesi ve oyuncu ihtiyaçlarını çok iyi takip etmesi, uzun zaman mobil oyun dünyasında zirvede kalmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Bu arada Brawl Stars tüm iOS ve Android kullanıcılarının oynayabileceği bir oyun. Aşağıdaki linklerden oyunu indirebilirsiniz.

Android için buradaniOS içinse buradan indirebilirsiniz.

BRAWL STARS OYUNUN ÖZELLİKLERİ

brawl stars oyuncu rehberi
Brawl Stars Oyuncu Rehberi

Şimdi Brawl Stars oyunumuzu biraz tanıyalım. Öncelikle bu oyun, tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyundan ziyade arkadaşlarınızla ya da hiç tanımadığınız gerçek oyuncular ile takım kurarak ilerlemenizi gerektiren bir oyun. Bu özelliği, insanları oyun oynarken aynı zamanda sosyalleşmeye de zorladığı için oyunu çekici kılıyor. Sürekli güncellenen oyun modları, haritaları ve karakterleri ile kolaylıkla tamamlanabilen oyun modları sayesinde heyecan ve istek sürekli dorukta kalıyor. İnsanların, oynadıkça oyuna bağımlılıkları artıyor.

Oyunun temel mantığı, bir harita seçerek ve takımlar kurarak karşı takımdaki rakipler ile mücadele etmekten ibaret. Silahla vur, havaya uçur, yumrukla ve modu tamamla oyunu. Şimdilik Elmas Kapmaca, Hesaplaşma, Ödül Avı, Kuşatma, Soygun, Savaş Topu, Alaşağı ve Yalnız Yıldız gibi sekiz moda sahip. Ayrıca sınırlı süreli özel etkinlerde var ve bunlara katılmak için özel “etkinlik biletleri” gerekiyor. Oyuna başlar başlamaz ilk mücadeleniz başlamış oluyor dolayısıyla önce kontrol sistemini tanımak lazım.

KONTROLLER

Karakterinizin hareketlerini kontrol etmek için ekranın sol tarafındaki kontrol panelini kullanmanız gerekiyor. Ateş etmek için ise ekranın sağ tarafındaki tuşlar kullanılıyor. Normal ve süper mod olmak üzere iki farklı ateş etme modu mevcut. Normal ateş modunda, nişan almadan doğrudan ateş etmek için kırmızı düğmeye basıyorsunuz. Bir kere bastığınız zaman, silahınız en yakınınızdakine otomatik olarak ateş ediyor. Bu tuşa basılı tuttuğunuz zaman ise birden çok düşmanı hedef almanızı sağlıyor. Karakterinizin yeşil sağlık çubuğunu ve hemen altındaki turuncu saldırı hakkı çubuğunu sık sık kontrol etmelisiniz. Bu çubuklar sağlık durumunuzu ve kaç kez normal atış hakkınız kaldığını gösteriyor. Sağlık hakkınız tükenince tekrar dolmaya başlıyor fakat azaldığında bir süre saldırıdan uzak durmalısınız, bu sayede karakteriniz tekrar sağlığına kavuşacaktır.

Süper ateş modunda ise sarı düğmeye basıyorsunuz ve bu tuş en etkili atışınızı yapmanızı sağlıyor. Düğmeye bir kez basarsanız, yine aynı şekilde otomatik olarak en yakın düşmana ateş ediyorsunuz. Basılı tuttuğunuzda ise hedef belirleyerek atış yapıyorsunuz. Silahınızın boşalması durumunda tekrar dolum için bir cooldown süresi olduğunu unutmayın. Her karakterin ayrı bir süper gücü bulunuyor ve bu güç düşmana zarar verdikçe doluyor.

OYUN MODLARI

Brawl Stars başlangıç beta lansmanında sadece birkaç tane oyun modu bulunuyordu, şuanda ise sekiz ayrı oyun moduna sahip. Ne kadar çok mod var ise rekabet ve oyunun dinamizmi o kadar artıyor.

Elmas Kapmaca Modu: Şuanda en popüler oyun modlarından biri. 3 erli gruplar halinde mücadele ediyorsunuz ve haritanın ortasında beliren elmasları toplamaya çalışıyorsunuz. 10 adet elmas kazanan takım için geri sayım başlıyor, süre bitene kadar bu elmaslara sahip çıkabilirseniz ne ala, işte galibiyet sizin.

Soygun Modu: Toplamda 5 adet harita bulunan bu modda, takımlar yine 3 er kişiden oluşuyor. Her takımın bir kasası ve 50.000 canı var. Hedefimiz karşı takımın kasasını patlatmak ve bunun yaparken kendi kasamıza da sahip çıkmalıyız elbette.

Hesaplaşma Modu: Daralan bir alanda 10 kişi kıyasıya hesaplaşıyor ve hangi takım en sona kalır ise oyunu kazanmış oluyor. Stratejik davranmak ve hemen savaşa başlamamak çok önemli. Rakiplerinizin özelliklerini iyi tanımanız ve takımınızdaki arkadaşlarınız ile uyumlu bir ekip olmanız gerekiyor. Bu mod oldukça keyifli ve popüler modlardan biridir, mutlaka oynamalısınız.

Ödül Avı Modu: Her oyuncunun 2 yıldızı var ve rakibinizi yendiğiniz zaman onun yıldızları da sizin oluyor. Her ölen oyuncu yeniden 2 yıldızla doğuyor. Süre bittiğinde en fazla yıldızın sahibi oyunu kazanıyor.

Kuşatma Modu: Bu mod diğerlerinden biraz daha farklı. Burada, yüksek cana sahip robotlarınız ile karşı takımın üssünü ele geçirmelisiniz. Elbette onların robotları da en az sizinkiler kadar güçlü. Robot robota, oldukça keyifli bir mücadele sizi bekliyor.

Savaş Topu Modu: 3 er kişilik iki takım, bir futbol maçı oynar gibi birbirine gol atmaya çalışıyor.3 gol atan takım kazanıyor. Futbol severleri ayrıca cezbeden bir mod diyebiliriz.

Alaşağı Modu: Burada bir oyun patronu yani BOSS devreye giriyor. Hem karşı takım oyuncuları yani tam 19 adet rakip ile hem de bu Boss ile mücadele ediyorsunuz. Oldukça zorlu ve eğlenceli olan bu modda herkesi alaşağı eden oyunu kazanıyor.

Yalnız Yıldız Modu: Ödül avı ve hesaplaşma modlarının güzel bir harmanı olan bu modda her oyuncu yalnız başına mücadele ederek haritada en sona kalmaya çalışıyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz