Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Call Of Duty

Activision tarafından dağıtımı yapılan, Treyarch firması tarafından ise yapımı tamamlanmış olan Black Ops 9 Kasım 2010 tarihinde oyun severler ve oyun basını ile buluşmasını gerçekleştirdi.Sizler için bu yazımızıda Call of Duty Black Ops sistem gereksinimlerini tanıtacağız.

Birinci şahıs kamera açısı ile yapılan oyunların uzun soluklu serisi olan Call of Duty serisinden farklı bir hikâye ve zombie modu ile ön plana çıkan yapım adından uzun süre bahsettirmiştir. Günümüze kadar toplamda 4 adet Black Ops oyunu çıkmış olsa da bu sayı gelecek dönemde artacak gibi görünüyor. Birçok platformun yanı sıra PC oyuncuları için de çıkmış olan yapımın sistem gereksinimleri düşük, orta ve yüksek ayarlarda akıcı bir kare hızı için aşağıdaki gibidir. 

Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri 2020

Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri 2020

Aşağıdaki listeler Call of Duty Black Ops için özel olarak hazırlanmış, olup tavsiye Call of Duty Black Ops sistem gereksinimleri içermektedir.

Call of Duty Black Ops Minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi olarak Windows XP, Windows 7, Vista ve üzeri Windows sürümlerinde çalışmaktadır.
  • Intel Pentium IV ya da AMD Athlon 64 3200 gibi işlemciler ile akıcı kare hızı almak mümkündür. En az 3.0 GHz işlemci hızı ile oyun akıcı bir şekilde oynanabilmektedir.
  • Bunun yanında minimum 2 GB Ram ve ortalama olarak 12gb boş alan gerekmektedir.
  • Ekran kartı olarak oldukça geniş seçenekler mevcuttur. Nvidia GeForce 6600GT, 620m ve üzeri ekran kartları ile ATI Radeon 1600XT serisi ile de akıcı bir performans sağlanabilmektedir. VRAM olarak en az 256 MB kapasiteli ekran kartlarının olması düşük ayarlarda akıcı bir oyun deneyimi için yeterlidir.
  • Çıkış yılı itibari ile, sistem gereksinimleri oldukça düşük tutulmuştur. Bahsi geçen donanım ile düşük ayarlarda akıcı bir Black Ops deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Call of Duty Black Ops Orta sistem gereksinimleri

Windows 7, 8 ya da 10 işletim sistemi yanında, İ3 10100T gibi 3.5 GHz hıza ulaşabilen bir işlemci ile ekran kartı olarak Nvidia 630m, 650 gibi ekran kartları ya da daha üzeri versiyonları ile orta ayarlarda akıcı bir oyun performansı sağlanabilmektedir. VRAM olarak yaklaşık 1 GB yeterli olacaktır. 4 GB Ram desteği ile birlikte orta ayarlar için ideal donanım bu şekildedir. 

Call of Duty Black Ops Yüksek Sistem Gereksinimleri 

I7 7700hq ile birlikte 3.8 GHz hızına ulaşan işlemcinin yanında Nvidia GeForce 750Tİ, 960, 1050 ve 1050’ti gibi üst orta model ekran kartları ile yüksek ayarlarda akıcı bir deneyim sağlanmaktadır. Ultra ayarlarda yüksek monitör yenileme hızı ile daha akıcı bir oyun deneyimi isteyenler 1080Ti, 2080Ti gibi son seviye ekran kartlarında yüksek rakamlarda kare hızı alabilirler.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz