Call of Duty için Modern Warfare en çok oynanan ve satan oyun oldu

Call of Duty için Modern Warfare en çok oynanan ve satan oyun oldu

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Call Of Duty

Ufukta yeni nesil konsollar görülebildiğinden, Call of Duty en son başarılarını Modern Warfare ile kutlayabilir.

Activision Blizzard, 18 Aralık’ta, oyunun piyasaya sürülmesinden 50 gün sonra ve aynı zamanda büyük bir Modern Savaş yamasının yapıldığı günkü resmi bültende, Modern Warfare’in bu konsol neslinin en çok oynanan Call of Duty multiplayer oyunu olduğunu açıkladı.

Modern Savaş, bu kuşağın diğer COD başlıklarının üstünde oturuyor
Modern Savaş, bu kuşağın diğer COD başlıklarının üstünde oturuyor

Call of Duty Modern Warfare En çok satan oynanan oyunu

Nesil, Xbox One ve PlayStation 4’ün sırasıyla Xbox 360 ve PS3’e halefi olarak ilan edildiği 2013 yılına kadar uzanıyor. 2020 tatili bir yıl sonra geldiğinde, Xbox Series X ve PS5 o zamanki neslimizin yerini alacak.

Ancak Piyasaya sunulmasından bu yana sadece elli gün içinde Modern Warfare, bu neslin Call of Duty oyununun en fazla saatini, oyuncu başına saati ve ortalama günlük oyuncularını topladı. Kabaca, bu sayı oynanan 500 milyon saate ve 300 milyondan fazla çok oyunculu karşılaşmaya karşılık geliyor.

Ancak, ikonik birinci şahıs nişancı (first person shooter, fps) oyununun son taksiti bu neslin sadece oyun zamanına hakim olmakla kalmadı, aynı zamanda diğer tüm oyunlara kıyasla satış yılını da domine etti.

Call of Duty için Modern Warfare en çok oynanan ve satan oyun oldu
Activision Blizzard, Modern WARFARE kazanılan parayla birkaç tank daha alabilir.

Activision Blizard’a göre, Modern Warfare, 2019’un en çok satan premium oyunu ve toplam 1 milyar doları geçti.

Ayrıca, ayrı bir notla, serinin ilk mobil oyunu olan Call of Duty Mobile da ilk haftasında 100 milyon indirmeyi kırdı ve SensorTower‘a göre iki ay boyunca 87 milyon dolar harcama yaptı.

Activision Blizzard, Modern Warfare’in engin başarısını, özellikle çapraz ilerleme ve çapraz kaydetme özellikleri ve oyuncuların artık sezon geçişi veya DLC satın almalarını gerektirmeyen yeni içerik yayınlama sisteminin bir nedeni olarak bazı yeni özelliklerin ortaya atılmasıyla olduğunu aktardı.

Şimdi, PS4’ün Sony’nin Activision ile olan münhasırlık anlaşması nedeniyle erken bir zamanda içerik alacağı gibi, aynı anda üç platformdaki herkese ücretsiz olarak sunuluyor.

Call of Duty için Modern Warfare en çok oynanan ve satan oyun oldu
Modern Savaşın Birinci Sezonunda eklenen tüm yeni içeriğin tam bir listesi.

Modern Warfare ve Call of Duty isminin devam eden başarısı, özellikle yeni kurulan Call of Duty League yaklaşmasının başlaması ve ardından 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil konsolların başlaması gibi takip edilmesi gereken ilginç bir hikaye olacak.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz