Carl Brawl Stars Özellikleri Kostümleri Resmi

Carl Brawl Stars Özellikleri Kostümleri Resmi

Jabrayilov
30-03-2021 - Oyun - Brawl Stars

Carl Brawl Stars veya Nadir Savaşçı (Rare Fighter) Carl, oyun içinde en yüksek can seviyesine sahip karakterlerden birisi olması nedeniyle; takım savaşlarında öne atılıp bütün hasarı emmesiyle biliniyor.

6160 can seviyesine sahip olup 920 gibi hiç azımsanmayacak derecede hasar bırakan Carl, uzun oyunlarda takım arkadaşlarını koruyabilmek için kendinden feragat edip; gözünü kırpmadan onlarca düşman gücün arasına girebilecek nitelikte bir karakter.

Carl hakkında en dikkat çeken bir diğer unsur ise SÜPER yeteneği. Tailsplin ile birlikte tıpkı LoL Garen’in E yeteneği gibi geniş kalabalığın arasına döne döne giren Carl, silahından nasibini alan herkese saniye başı 560 hasar veriyor. 

Siz değerli okuyucularımız için Carl Brawl Stars’ı en ince ayrıntılarına kadar derleyip; Carl’ın kostümleri hakkında, yıldız güçleri hakkında ve tabii ki temel özellikleri hakkında açık, sade ve anlaşılır bir içerik hazırladık. Şimdiden keyifli okumalar dileriz;

Carl Brawl Stars Çıkarma Taktiği

Oyun sırasında hiç beklenmedik bir anda bir çalıdan başınıza maden ustasının kazmasına benzer bir şey gelirse, veya takım halinde rakibin üstüne hareket ederken kaya görünümlü bir karakter aranıza girerse; haklı olarak endişelenmeye başlayabilirsiniz. Nitekim, size savaş açan kişi, Brawl Stars’ın yüksek can ve hasar seviyesine sahip kahramanı Carl.

Carl’a sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, bol bol Brawl Star maçlarına girip önünüze çıkan bütün kutulardaki kupaları toplamak olacaktır. Ayrıca, oyun sırasında elmas toplama ihtimalinizi de göz önünde bulundurursanız; Carl’ı birçok farklı oyun parası ile satın alabilirsiniz.

Eğer bu tip işlemlerle vakit kaybetmek istemiyorsanız direkt oyun içi satın alma yöntemi ile gerçek para kullanıp Carl’ı satın alabilirsiniz. 

Brawl Stars’ın profesyonel oyuncuları ise bu tip satın alma işlemlerinden ötürü hiçbir tecrübe kazanamayacağınızı belirtip; karakter alma işlemini oyunda kupa ve elmas toplayarak yapmanızı tavsiye ediyor.

Brawl Stars Carl Kostümleri

Carl’ı sade bir şekilde oynamaktan sıkıldıysanız ve oyun içinde farklı bir Carl ile Brawl haritalarında savaşmak gibi bir niyetiniz varsa; doğal olarak kostüm satın almak isteyebilirsiniz. 

Carl’ın birbirinden farklı ve birbirinden özel 4 tane başyapıt niteliğinde diyebileceğimiz kostümü bulunuyor. 

Bu kostümleri satın alabilmek için elmasa ihtiyacınız var. Nitekim, diğer karakterler gibi Carl’ın altın karşılığında satılan kostümü ne yazık ki yok. 

Carl Brawl Stars’ın kostümleri şu şekilde; 

 • Yarışçı Carl: 80 Elmas
 • Domuz Binicisi Carl: 80 Elmas
 • Leonard Carl: 80 Elmas
 • Kaptan Carl: 150 Elmas

Carl Yıldız Gücü

Carl’ın yıldız gücünden, yani SÜPER yeteneğini kullandığı sırada mevcut gücü üzerine eklenen katma değer güçten bahsetmeden önce Carl’ın SÜPER yeteneğinden az da olsa bahsetmekte fayda var.

Carl, SÜPER yeteneğini kullandığı sırada kazmasına sığınıp etrafında her ne varsa hiç tereddüt etmeden adeta bir topaç gibi dönerek kalabalığın arasına atılır. 

Bu özellik, League of Legends’in güçlü tank figürlerinden Garen’in E yeteneğine çok fazla benziyor. 

Carl, Güç Enflasyonu (Power İnflation) yıldız gücü sayesinde eskiye nazaran yüzde 13 daha hızlı dönmeye başlar. Bu sayede, rakibine daha fazla hasar vermiş olur. 

Koruyucu Piruet (Protective Pirouette) ise ateş altında kalmış Carl’ın yüzde 30 daha az hasar almasını sağlar. Bir nevi, Carl’ın emniyet kemeri özelliğini görür.

Diğer bütün karakterler gibi Carl’da 9 ve 10. seviyeden itibaren yıldız güçlerini kullanmaya başlar.

Carl Özellikleri

Carl Brawl Stars’ın oyun içinde 8 temel özelliği ile beraber seviye başına artış gösteren hasar miktarı bulunuyor. 

Brawl Stars’ın en yüksek can seviyelerinden birine sahip olan Carl, 7.67’lik menzil seviyesi ile kendisini satın almak isteyen oyuncuları kabiliyeti ile büyülüyor.

Carl Brawl Stars’ın temel özellikleri şu şekilde;

 • Can: 6160
 • Hasar miktarı: 924
 • SÜPER Yeteneği: 588 (Kalabalığın arasına kazmasıyla atılan Carl, rakiplerine saniye başı 588 hasar verir.)
 • Süper Yetenek kullanım süresi: 3000
 • Yeniden yükleme hızı: 0
 • Saldırı hızı: 750
 • Hız: Normal
 • Menzil: 7.67
 • 1. Seviye hasar miktarı: 660
 • 9 ve 10. Seviye hasar miktarı: 924

Brawl Stars’ta hem güçlü bir tank, hem de rakiplerinizi tir tir titreten bir savaşçı rolündeki karaktere sahip olmak istiyorsanız; Carl, sizin için biçilmiş bir kaftan niteliğinde.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz