Cities Skylines Deluxe Edition Farkı

Cities Skylines Deluxe Edition Farkı

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Cities

Cities Skylines Deluxe Edition farkı, oyunda inşa edilebilecek ekstra binalar olarak özetlenebilir. Cities Skylines oyununun devam sürümüdür.

Cities Skylines Deluxe Edition Özellikleri 

Cities Skylines Deluxe Edition, 10 Mart 2015 tarihinde çıkış yapmıştır. Simülasyon oyunu sevenlerin ilgisini çeken oyun, birçok online alışveriş ya da oyun sitelerinde satışa konmuştur. Ancak oyuncular çoğunlukla Steam üzerinden satın almayı tercih etmiştir.

Oyunun Steam üzerindeki güncel satış fiyatı 13.57 TL olarak belirlenmiştir. Sık sık indirime giren oyun, birçok oyundan çok daha uygun fiyata satılmaktadır. Cities Skylines ile arasında 2.5 TL fiyat farkı bulunmaktadır. Çoğu oyuncu, gelen yenilikler düşünüldüğünde fiyat farkını oldukça makul hatta az bulmuştur.

Steam üzerinden oyunu satın alan oyuncular, oyunun DLC paketlerine de ulaşabilmektedir. DLC paketlerin güncel fiyatları 4.50 ile 12.50 TL arasında değişmektedir. Cities Skylines Deluxe Edition DLC paketlerine bir yenilik gelmemiştir. 

Cities Skylines Deluxe Edition Farkı

Cities Skylines Deluxe Edition, tıpkı Cities Skylines gibi şehir hayatı üzerine kurulu bir simülasyon oyunudur. Şehirde yine aynı sorunlar oluşur ve oyuncunun bu sorunları gidermesi gerekir. 

Cities Skylines Deluxe Edition farkı ise oyuna eklenen farklı binalardır. Bu binalar:

  • Tarihi binalar
  • Ost
  • Artbook

olarak listelenmektedir. Tarihi binaların içerisinde Eiffel Kulesi ve Özgürlük Heykeli de bulunmaktadır.

Oyunda şehir hayatındaki mutluluğu ve nüfusu etkileyen unsurlar arasında kültür, manzara ve şehir simgeleri bulunmaktadır. Cities Skylines Deluxe Edition ile gelen binalar mutluluk oranının artmasına yardımcı olur. Şehir simgesi ve manzara olarak kullanılabilen bu binalar; şehri güzelleştirir ve nüfusu arttırır.

Şehri güzelleştirmek ve nüfusu arttırmanın yanında gerçek hayattan kesitler olması oyuna ilgiyi de arttırmıştır. Simülasyon oyunlarında en çok aranan husus gerçekçilik olduğundan Deluxe Edition yeni oyuncuları da oyuna çekmeyi hedeflemiş ve başarmıştır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz