Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Clash Of Clans

Bu yazımızda sizlere uzun zamandır aktif olan Clash of clans oyunuyla alakalı Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni anlatıyor olacağız.

2012 yılında Finlandiya merkezli şirketler tarafından mobil versiyonları üzerinden marketlere sunulan Clash of Clans, günümüzde en çok oynanan online oyunların başında gelmektedir. Bu bağlamda gerçek zamanlı, çok oyunculu ve strateji tabanlı bir oyunu değerlendirmek adına da çok avantajlı imkanlar karşımıza çıkar.

Clash of Clans Köy Düzeni

Oyunun asıl amacı, diğer saldırgan oyunculara karşı köyü en iyi şekilde kurmak, aynı şekilde karşı oyunculara da sistematik bir şekilde saldırmaktadır. Bu nedenle clash of clans 9. seviye köy düzeni çok büyük bir öneme sahiptir.

Her seviyede farklı ekstraların alınabildiği oyunda, köy düzeni her levelde farklı bir şekilde kurulabilmektedir. İhtiyaç duyulan materyalleri alabilmek adına ganimetlerin toplandığı ve levellerin atlandığı oyunda, köy düzeni en önemli unsurdur.

Köy düzenini kurarak rakip saldırılara karşı merkezini savunan oyuncular, böylelikle düşmanların ganimet toplamasını engeller. Elbette ki clash of clans köy düzeni hakkında da pek çok soru gelmektedir. Bu soruların başında, özellikle 9. Levelden sonra düzenin nasıl olacağı konusu gelmektedir.

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni 2020

Clash of clans köy düzeni kurmak isteyen oyuncular, 9. Levele ulaştıktan sonra daha hızlı gelişmek isteyebilir. Oyunun orta kısımlarına gelinen bu level çerçevesinde, klan savaşlarında savunmalar oldukça kısıtlı bir şekilde kullanıma açılmaktadır. Normal köy tasarımlarının ön plana çıktığı bu seviyelerde, ana odak gelişme üzerine olduğu için oyuncular kaynaklarını rakiplere kaptırmama derdinde oluyor.

Kaynakları koruma için geliştirme bekleyen binaların köyde yer alması düzenli bir sistem kurmaya yardımcı olmaktadır. Savunma binalarının depo etrafına toplanması, deponun savunma binalarının hedef olduğu kısma yakın olmasından dolayı önerilmemektedir. Köyün farklı noktalarında yer alan depolar, madde kayıplarını en az seviyeye indirmek için dağınık bir şekilde konulmalıdır.

Köy Düzeni ile Hızlı Gelişmek

Clash of clans köy düzeni kurarken gelişimi olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde bir sistem inşa etmek daha mantıklı olacaktır. Bu bağlamda saldırılar karşısında rastgele dağıtılan depolar, hepsinin bir anda hedef olmasının önüne geçer. Stratejik bir biçimde dizayn edilen düzen ile birlikte, saldırılardan en az hasarın alınması amaçlanır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz