CS GO Bıçak Fiyatları

CS GO Bıçak Fiyatları

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS GO bıçak fiyatları dudak uçuklatıyor. Küçük bir servet değerinde olan bıçakları görünce şoke olacaksınız. Neredeyse araba fiyatında olan oyun bıçaklarını görünce şaşkınlıktan diliniz tutulabilir. 

Bugün sizin için CS:GO veya Counter Strike: Global Offensive’deki bıçak fiyatlarını en ucuzdan-en pahalıya sıraladık. CS:GO’daki bıçak fiyatlarının döviz kuruna göre yükselip-düştüğünü belirtmekte fayda var. 

CS GO Bıçak Fiyatları 

CS:GO bıçak fiyatlarını görünce, çoğu bıçak modelinin iyi bir oyun bilgisayarı fiyatıyla eş değer olduğunu fark edeceksiniz. 

CS GO bıçak fiyatları belirlenirken, bıçağın rakip üzerinde bırakacağı potansiyel hasar baz alınıyor. Nitekim, e-Spor ile gücüne güç katan CS:GO’da bazı bıçakların profesyonel oyuncuların ekmek kapısı olduğunu düşününce bu fiyatlamayı bir nebze olsun makul bulabiliriz.

Fiyatlar döviz kuru üzerinden şekilleniyor

Öncelikle günümüzde CS:GO’daki en ucuz bıçak fiyatı 375 TL. 

CS:GO’daki en pahalı bıçak fiyatı ise 17.000 TL üzerinden satılıyor. Döviz kuru baz alındığında, oyundaki en pahalı bıçak modeli olarak bilinen İskelet Bıçak (Skeleton Knife), 1.943 Dolar’a satılıyor. Bu rakam, üretim hacmine ve sipariş taleplerine göre şekillenebiliyor; ancak 1.943 dolardan Skeleton Knife siparişi veren 528 CS:GO tutkunu var.

En pahalı bıçak modelleri

CS:GO üzerinde satılan e pahalı bıçak modellerini sizin için listeledik. En fazla 17 bin TL’ye kadar çıkan bıçak modellerini görünce şaşırabilirsiniz.

  • Skeleton Knife-Fade: Yeni Üretim 17 bin Türk Lirası
  • Huntsman Knife-Slaughter: Kolay Kullanım Özelliği 9 bin 550 Türk Lirası
  • StatTrak Karambit: Yeni Üretim 9 bin Türk Lirası
  • Karambit-Fade: 7 bin 500 Türk Lirası
  • Butterfly Knife: 7 bin Türk Lirası

En ucuz bıçak modelleri

CS GO bıçak fiyatlarının bu derece yüksek olmasının bir sebebi, oyunun 2016 yılında e-Spor kervanına katılması olabilir. Daha önce oyun içi satış tekniğini sürdüren Valve yetkilileri, e-Spor ile gelen popülaritenin ardından oyun içi ürünlerin fiyatını epey artırdı. 

Öyle ki küçük çaplı bir CS:GO borsası oluşturuldu diyebiliriz. Oyun içi ürünlerin dolarla listelenmesinden ötürü döviz kurunda meydana gelen ufak bir dalgalanmada bıçak fiyatları yeniden belirleniyor. İşte CS:GO’daki en ucuz bıçak modelleri;

  • Navaja Knife: Şu ana kadar oyundaki en ucuz bıçak modeli olarak bilinen Navaja, ByNoGame Market’te 220 TL’den işlem görüyor. Aynı ürün, Steam’de 352 TL ile 375 TL arasında işlem görüyor. Navaja Knife, korona virüs pandemisi sırasında ByNoGame’de bile 356 TL seviyelerini görmüş.
  • Gut Knife: ByNoGame Market’te 22 Ekim 2020 tarihinde 390 TL’den işlem gören Gut Knife, aynı gün Steam’de 560 TL’den satılıyordu. Gut Knife, 22 Ekim’den sadece 8 gün önce 445 TL’di!
  • Avcı Bıçağı-Gece: ByNoGame Market’te en son 600 TL karşılığında satılan Avcı Bıçağı-Gece modeli, 22 Ekim’de 670 TL değerinde. Aynı ürünün Steam’deki karşılığı 841 TL.
  • Talon Knife: Damascus Steel: Steam’de 1835 TL’ye satılan Şam Çeliği Talon Bıçağı, aynı gün ByNoGame Market’te 1450 TL’ye satılıyordu.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz