CS:GO Çalışmayı Durdu Hatası Çözümü

CS:GO Çalışmayı Durdu Hatası Çözümü

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS:GO çalışmayı durdu hatası çözümü, hatanın sık sık ortaya çıkmasıyla birlikte çok aranır oldu. Hata farklı sebeplerden kaynaklanabiliyor. Bu yüzden birden fazla alternatif çözümü bulunuyor. Bu yazımızda hatanın çözümü için en sık kullanılan etkili yöntemleri anlatacağız.

CS:GO Çalışmayı Durdu Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

CS:GO çalışmayı durdu hatası oyunun dosyalarından veya uyumluluk ayarlarından kaynaklanabiliyor. Hatanın tam olarak neyden kaynaklandığını anlamadığınızda her ikisi için de geliştirilen çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

CS:GO çalışmayı durdu hatası çözümü için başvurabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

Oyun Dosyalarında Değişiklik Yapın

 

  • Öncelikle Steam kütüphanenize gidip CS:GO’yu bulun ve sağa tıklayarak “özellikler”e girin. Özellikler içerisinde “yerel dosyalar” kısmına girip “oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.
  • Ardından bilgisayarınızda bulunan “C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\id\730\local\cfg” klasörüne girin. Burada “video.txt” dosyasını açıp “setauto.csm_quality_level” ifadesinin yanında yer alan sayısı 0 yapın ve dosyayı kaydedin.
  • Son olarak oyunu açıp hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Uyumluluk Ayarlarını Değiştirin

 

  • Bilgisayarınızda bulunan “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive” klasörüne girip “csgo.exe” dosyasının üstüne gelip sağa tıklayın; açılan menüden “özellikler”e tıklayın.
  • Özellikler arasından “uyumluluk” kısmına gelin. Uyumluluk modu başlığı altında yer alan “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” ifadesinin yanına tik koyun ve modu “Windows XP (Service Pack 2)” olarak seçin.
  • Son olarak en altta yer alan “uygula” butonuna tıklayın.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz