CS:GO Crosshair Kodları

CS:GO Crosshair Kodları

Jabrayilov

2012 yılından beri beğenilerek oynanan CS GO oyununda kendimize özel yapacağımız birkaç ayar bulunuyor. CS GO corsshair kodları ayarları da bu ayarların en önemlisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Oyunun default ayarları haricinde profesyonel oyuncu ya da yayıncıların crosshair bilgilerini de kendimize uygun bir şekilde ekleyebiliriz. Peki bu ayarları nasıl yapacağız? Hep beraber bir göz atalım.

CS GO Corsshair Kodları Önemli Mi?

CS GO oyununda belirlenmiş olan varsayılan nişangah ayarları pek kullanışlı değildir. Ekranın büyük bir bölümü kaplayan bu crosshair, oyun içerisinde yürüdüğümüz zaman daha da büyümeye sebep olmaktadır. CS GO corsshair kodları ile kendimize özgü bir crosshair ayarlayabiliriz. Bunun için kodların neler olduğunu ve ne işe yaradıklarını inceleyelim.

CS GO Crosshair Ayarları Nasıl Yapılır?

Oyun yeteneklerimizi bir üst çıtaya taşımamızda büyük yardımları olan Crosshair kodlarını girebilmek için aşağıdaki adımları takip etmeliyiz:

  1. Öncelikle crosshair kodlarımızı yazabilmek için ESC’nin altında yer alan é tuşuna basmamız gerekiyor. Buraya bastığımızda açılmıyorsa, oyun ayarları kısmından konsol tuşunu açabilirsiniz.
  2. cl_crosshair_size komutu, crosshair çizgi boyutunu değiştirmeye yarar. 1 ila 5 aralığında bir değer verilebilmektedir.
  3. cl_crosshair_color ise cross rengimizi belirtir. 0 ila 5 arasında değer verilebiliyor.
  4. cl_crosshairusealpha bu komut ise cross saydamlığı ile alakalıdır. Saydam cross ile oynamak isteyenler 1 değerini kullanabilir.
  5. cl_crosshairalpha Yine saydamlık ile alakalı bir koddur. Önerilen ayarı 200’dür.
  6. cl_crosshairdot crosshair bölgesinin ortasına nokta koyup koymacağımızı belirleyen koddur. 0 ila 1 arasında iki farklı değeri bulunur.
  7. Son olarak söylemek istediğimiz kod ise cl_crosshairstyle komutudur. Bu da kullanmak istediğimiz crosshair’in görüntüsünü belirler. Varsayılan crosshair değeri 1, sabit ve oynaması olmayan crosshair değeri 2 ve hareketli crosshair için ise 3 değerini kullanabilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz