CS GO istemcisinin Güncellenmesi Gerekiyor

CS GO istemcisinin Güncellenmesi Gerekiyor

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından 21 Ağustos 2012 tarihinde yayınlanan bir FPS oyunudur. Geliştiricisi de yine aynı şirketler tarafından üstlenildiği bu oyununda CS GO istemcisinin güncellenmesi gerekiyor 2020 yılına ait bir hatayla gündem oluşmuştur.

CS GO İstemcisinin Güncellenmesi Gerekiyor 2020

CS GO gibi FPS oyunlarında bu tür hatalarla karşılaşmak oyuncular için can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Steam üzerinden yüklenen ve oynanan CS GO istemcisinin güncellenmesi gerekiyor 2020 hatası da yine Steam aracılığıyla düzeltilebilmektedir.

CS GO İstemcisinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatasının Sebebi Nedir?

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan hata, CS GO istemcisinin güncellenmesi gerekiyor 2020 yılına gelindiğinde artık bir sorun olarak oyuncuların karşısında çıkmaması gerekmektedir. Ancak CS:GO teknik ekibinin de bu konuyla ilgili çalıştıklarını bilmek oyuncuları bir nebze de olsa rahatlattığı söylenebilir.

Online oyunlarda en can sıkıcı konulardan biri olan hata almak tüm oyuncuların kabusu haline gelmektedir. Bu tür bir hatanın sebebi oyun esnasında yeni bir güncellemenin gelmesi olarak tanımlanabilir.

Yeni gelen güncelleme Steam tarafından arka planda işlenememesi dolayısıyla da oyuncunun oynadığı oyun etkilenmektedir. Bu sorunu neticede bir müşteri olan oyuncunun halletmesinin dışında geliştiriciliğini sağlayan firmaların bu konuyu hızlı bir şekilde halletmesi beklenmektedir.

İstemcinin Güncellenmesi Sorununun Çözümü

Böyle bir sorunu kesin olarak halledilmesini beklemek yerine bu konuda geçici bir çözüm yaratılmıştır. Yeni bir güncelleme geldiğinde ya da beta sürümünün yenilendiğinde karşımıza çıkan bu sorun kolay ve hızlıca halledilebilir durumdadır.

Sonuç olarak, CS GO istemcisinin güncellenmesi gerekiyor 2020 yılına ait yeni bir problem olup bu sorunun çözümü şu şekildedir: Öncelikle Steam hesabına giriş yapılmalıdır. Ardından Kütüphane bölümüne gelip CS:GO oyununa sağ tıklayarak özellikler açılmalıdır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra açılan özellikler ekranından Beta kısmı bulunup tıklanmalıdır. Sonrasında karşınıza çıkacak olan Beta seçenekleri arasından “Hiçbiri” seçeneği tıklanmalıdır.

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra Steam uygulamasını kapatıp tekrar giriş yapılmalıdır. Tekrar yapılan girişin ardından sorun büyük bir ihtimalle çözüme kavuşacaktır. Sorunla tekrar karşılaşılması durumunda CS:GO teknik ekibine yazıp sorunun çözülmesini hızlandırılabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz