CS GO Ne Zaman Çıktı?

CS GO Ne Zaman Çıktı?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS GO ne zaman çıktı? Dünyaca ünlü Counter Strike Global Offensive, ne zaman oyun piyasalarına sürüldü? 

Her gün 1 milyon kişi tarafından oynanılan Counter Strike Global Offensive, hangi oyun yazılımcıları tarafından imal edildi?

CS GO Tam Olarak Ne Zaman Çıktı?

Counter Strike Global Offensive veya bilinen kısaltmasıyla CS:GO, Valve Corporation ile Hidden Path Entertainment ortaklığı sonucu üretildi. 

Eski Counter Strike oyunlarına kıyasla daha kusursuz olduğu gerekçesiyle ön plana çıkan Counter Strike Global Offensive, ilk kez 21 Ağustos 2012 tarihinde oyun piyasalarına sürüldü. 

O günden bugüne envaiçeşit değişiklik yaşayan CS GO, her yıl belirli dönemlerde güncellenerek, kaldığı yerden yola devam ediyor.

CS GO’yu Kaç Kişi Oynuyor?

Steam üzerinden oyun tutkunlarıyla buluşturulan Counter Strike Global Offensive’i günlük kaç kişinin oynadığına dair en verimli bilgiyi yine Steam analistleri paylaşıyor. Buna göre, her gün ortalama 1 Milyon aktif kullanıcı tarafından oynanıldığı biliniyor.

Gerek Türkiye’de gerekse dünya genelinde Steam üzerinden CS:GO kadar aktif bir şekilde oynanan oyunun olmaması, CS:GO’nun küresel piyasa değerini artırıyor.

e-Spor endüstrisiyle aynı çatı altında harmanlanan CS GO, her geçen gün gücüne güç katıyor. 

CS:GO oyuncularının emin olduğu bir diğer gerçek ise, oyun turnuvalarında milyonlarca dolar ödül verilmesi. 

Yani, oyunda en iyisi olmaya çalışan oyuncuların neredeyse tamamı, milyonlarca dolarlık pastadan pay alma hayaliyle yanıp tutuşuyor. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz