CS:GO Operasyon Nedir? Operasyon Bileti

CS:GO Operasyon Nedir? Operasyon Bileti

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS:GO yeni yamayla birlikte operasyon kavramı oyuncular arasında konuşulmaya başlandı. Aslında 2013’den beri var olan operasyon etkinliğini sizler için açıklayacağız.

CS:GO Operasyon Nedir?

Operasyonlar , Counter-Strike: Global Offensive’de sunulan, topluluk haritaları, özel bir operasyon bileti ve operasyon süresi boyunca istatistik takibi gibi özel resmi ve topluluk tarafından oluşturulan içerikten oluşan satın alınabilir bir DLC biçimidir . Her operasyon, aralarında bir ay ara ile 2-5 ay sürmesi planlanmaktadır. 

Bununla birlikte, bir operasyonun programının ötesine geçmesi nadir değildir. İşlemler topluluk tarafından oluşturulan içeriği içerdiğinden, gelirin bir kısmı doğrudan işlemde yer alan içeriğin yazarlarına gider. Yayınlanan yeni operasyonlardan bağımsız olarak, yeni Silah kasaları ve kapsülleri bir operasyon sırasında hala alınabilir.

CS:GO Operasyon Haritaları

Her operasyon, Steam Atölyesine gönderilen topluluk tarafından oluşturulan en popüler haritalardan bazılarını içerir . Topluluk tarafından oluşturulan tüm haritalarda olduğu gibi, operasyon haritaları da Steam Atölyesi’ndeki haritaya ” Üye olarak ” operasyonun dışında herhangi bir zamanda rastgele eşleştirmede oynanabilir . Ancak Operasyon sırasında, resmi Valve sunucularında tamamen desteklenirler.

İşlem Günlüğü

CS:GO Operasyon Nedir? 2020

Operation Breakout’ta operasyonlara eklenen operasyon günlüğüdür. Günlük sadece ait olduğu oyuncu tarafından görülebilir ve oyuncunun işlem sırasındaki ilerlemesini kaydeder.

Günlüğe, oyuncunun adının altındaki ana menüdeki günlük simgesine tıklayarak veya oyuncunun oyun içindeki envanterinde bulunan işlem jetonuna sağ tıklayarak erişilebilir.

Bir işlem tamamlandıktan sonra, işlem günlüğü simgesi artık oynatıcı menüsünde olmayacak ve işlem günlüğü günlüğün oyuncu kimliği sayfasında “tamamlandı” damgası içerecektir. Ancak, işlemin madeni parasına sağ tıklanarak yine de erişilebilir.

Günlüğün olması, Rekabetçi bir oyunda maç sonu skor tahtasının altında ekstra bir puan kartı gösterecek ve oyuncunun Operasyon sırasında haritadaki geçmiş performansını kaydedecektir.

CS:GO Yeni Operasyon

CS:GO yeni operasyon son güncellemeyle birlikte duyuruldu.Bu operasyonun adı Broken Fang Premier yani Kırık Diş operasyonu, güncelleme notlarını bu bağlantıda bulabilirsiniz.Eski yıllarda yapılan operasyonların isimleri de şu şekildeydi :

  • Operation Shattered Web (Mart 2020)
  • Operation Hydra (Kasım 2018)
  • Operation Wildfire (Mayıs 2017)
  • Operation Bloodhound (Mayıs 2015)
  • Operation Vanguard (Kasım 2014)
  • Operation Breakout (Temmuz 2014)
  • Operation Phoenix (Şubat 2014)
  • Operation Bravo (Eylül 2013)
  • Operation Payback (Nisan 2013)

CS:GO Operasyon Bileti

CS:GO operasyon biletleri ücretli olarak satın alınmasının yanı sıra tüm haftalık görevleri tamamlarsanız da ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu sayede operasyon biletini sonradan almış olsanız bile tüm ödülleri alabilirsiniz.

Oyun için para harcamadan bir düşünebilirsiniz, herkesse bol şans.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz