CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır?

CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - CS:GO

“CS:GO overwatch nasıl yapılır?” konusu oyuncuların aklına çok takılıyor. Overwatch sistemnin ne olduğu ve nasıl çalıştığı çoğu oyuncu tarafından bilinmiyor. Bu yazımızda konu hakkında merak edilenleri açıklığa kavuşturacağız.

CS:GO Overwatch Nedir?

Overwatch, CS:GO oyununda rahatsızlık veren oyuncuların tespit edildiği sistemdir. Rahatsızlık veren oyuncuları müfettiş adı verilen Counter Strike ekibi tarafından belirlenmiş bazı oyuncular tespit eder.

Rahatsızlık veren oyuncular kısa süreli cezalandırılır veya yaptığı duruma göre oyundan tamamen men edilebilir. Oyuncuların sohbetteki topluluğa aykırı söylemleri, hile kullanma durumları cezaya sebebiyet verir. Peki, CS:GO overwatch nasıl yapılır?

CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır?

Anormal bir durumu tespit edilen oyuncular, diğer oyuncular tarafından şikayet edilir ve overwatch havuzuna düşer. Overwatch müfettişleri şikayet sebebini ve oyun tekrarını izler. Ardından şikayetin geçerliliği hakkında kararını verir.

İnceleme sürecine katılan tüm müfettişler anormal bir durum olduğuna hem fikir olursa, oyuncuya kuralları ihlal ettiği bildirilir ve ceza verilir. 

Nasıl Müfettiş Olunur?

Müfettişler yetenekli oyuncular arasından seçilir. Müfettiş olmak için herhangi bir yere başvuru yapmaya gerek yoktur. Bol bol rekabetçi eşleştirme modunda maç yapmak gerekir. Maçlarda kazanma yüzdesi yüksek ve yetenekli olan oyuncular müfettiş listesine eklenir.

Maçlarda uzun süre kalabilmek, müfettiş seçimi için önemlidir. Müfettişler listeden karışık olarak seçilir. Seçimin böyle yapılmasının sebebi olabildiğince farklı yeteneklerdeki oyuncuları belirlemektir. Profesyonel oyuncuların daha doğru kararlar vereceği düşünülür. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz