CS GO Susturucu Takma

CS GO Susturucu Takma

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - CS:GO

CS GO susturucu takma nasıl yapılır? CS:GO oynarken yerinizi düşmana belli etmek istemiyorsanız yapacağınız en mantıklı şey silahınıza susturucu takmak olacaktır.

CS GO Susturucu Takma Silahın Potansiyelini Düşürüyor mu?

Counter Strike Global Offensive oyununa yıllarını vermiş üst düzey oyuncuların önemli bir kısmı, susturucu takmanın silah potansiyelini düşürdüğü için tercih etmiyor. 

CS:GO stratejistleri ise omuz omuza savaşma sahnelerinin yaşanmayacağı oyun modlarında susturucu takmanın sıra dışı fayda sağlayacağını belirtiyor.  

Ayrıca, susturucu kullanımının silah potansiyelini düşürdüğüne dair kesin bir bilgi de yok. 

Düşmanınıza yerinizi belli etmek istemiyorsanız susturucu takmak kadar hayati bir şey yok. İşte, uzun namlulu veya kısa model silahınıza susturucu takma taktiği;

CS GO Susturucu Takma Nasıl Yapılır?

Counter Strike Global Offensive’de sadece iki silaha susturucu takılabiliyor. Bu iki silah dışında silahlara susturucu takılamadığı biliniyor. 

Eğer takılacak olsa bile bu yamalı silahlarla dereceli oyunlara giremezsiniz. Yani, hiçbir işe yaramaz.

Şu an oyun içinde iki farklı silah da susturucu kullanılıyor. Bu iki silah şu şekilde;

  • USP: Eski Counter Strike oyunlarının vazgeçilmezi olarak öne çıkan USP, gerek kısa oluşu ve gerek susturucu takıldığında ses çıkarmayışı nedeniyle sıklıkla tercih edilen silahların başında geliyor. 200 Dolar karşılığında satılan yarı otomatik USP, 2.2 saniye içinde şarjör değiştirme özelliği ile hiç azımsanmayacak kadar önemli bir avantaja sahip. 
  • M4A1-S: 3 bin 100 Dolar değerindeki M4A1-S susturucu özelliğine sahip bir başka silah. Yaklaşık 3.1 saniyede bir şarjör değiştirme özelliğine sahip M4A1-S, bu açıdan USP’nin epey gerisinde. Yalnız, M4A1-S’nin 200 delme gücü göz önünde bulundurulursa, bu açıdan USP’den iki kat daha öldürücü olduğunu savunabiliriz. 
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz