Cyberpunk 2077 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Cyberpunk 2077 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Cyberpunk 2077

2020 yılı oyun tutkunlarının yılı olacak! 2020 yılında çıkacak pek çok oyun, oyun tarihinin en iddialı yapımları arasında gösteriliyor. The Witcher serisi ile büyük hayran kitlesi edinen ve rekor seviyede büyüme gösteren Polonyalı oyun firması CD Projekt Red, yeni yılda oyun tarihinin en pahalı projelerinden biriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Cyberpunk 2077 isimli FPS-RPG oyunu için nefesler tutuldu. İşte karşınızda, tüm detaylarıyla Cyberpunk 2077!

Cyberpunk 2077 Steam Platformunda

Oyun, birinci tekil şahıs unsurlarıyla dikkat çekiyor olsa da oyunun asıl kategorisinin rol yapma yani RPG olduğunu söyleyebiliriz. Merakla beklenen Cyberpunk 2077 çıkış tarihi olarak 16 Nisan 2020 tarihi belirlendi. E3 2019 etkinlikleri sırasında yayınlanan fragmanla oyun camiasında büyük heyecana sebep olan oyun için 2020 yılının assolisti demek yanlış olmaz. Oyundan gelen ilk görseller, posterler, fragmanlar ve satışa sunulan figürler bile şimdiden büyük beğeni topladı. Oyun dünyasında heyecan fırtınaları estiren oyun, 2012 yılında duyurulmuş ve 7 yılı aşkın geliştirme süreciyle oyunseverlerin sabrını sınamıştı.

Cyberpunk 2077 Fiyat Politikası 

Cyberpunk 2077 satın al reklamları türlü forumlarda ve sosyal mecralarda karşımıza çıkıyor. Cyberpunk 2077 ön sipariş fiyatı, Steam platformunda şu an için 249 Türk Lirası olarak belirlendi. Oyunun fiyatı ilk bakışta yüksek gibi görünse de oyun tarihinin en iddialı, en meşhur yapımlarından biri için makul seviyede olduğunu söylemek mümkün. Oyunun yapımcıları oyun içi satın alma seçeneğinin olmayacağını ve dolayısıyla oyuncuların sadece bir sefer para ödeyeceklerini açıklayarak gönüllere su serpti.

Multiplayer Konusu Hala Net Değil  

E3 2018 etkinliklerinde oyunun sadece tek oyuncu moduna sahip olacağı açıklanmış olsa da, yapımcı şirket CD Projekt Red’in çok oyuncu odaklı bir oyun stüdyosu olan Digital Scapes ile anlaşması kafa karışıklığına yol açmıştı. Şu an için tahminler oyunun tek oyuncu moduyla çıkacağı ve multiplayer seçeneğinin sonradan ekleneceği yönünde.

Oyunun Asıl Bombası Keanu Reeves

keanu reeves cyberpunk 2077

E3 2019 etkinliklerine damgasını vuran Keanu Reeves haberi, oyun dünyası kadar sinema dünyasında da geniş yankı uyandırdı. Reeves’ın, varlığını oyunun baş karakterinin zihnine takılı bir çipte sürdüren bir cyborg olarak karşımıza çıkması bekleniyor. E3 sırasında Türk oyun camiasını sevindiren bir diğer haber daha duyuruldu; Cyberpunk 2077 Türkçe alt yazı desteğine sahip olacak! 

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi

CD Project Red, Cyberpunk 2077 oyununun salgından etkilenmediğini ve plan dahilinde ilerlediğini belirtti. Yani oyun daha önce açıklanan 17 Eylül 2020 tarihinden sapmadan aynı tarihte çıkışını yapacak. Firmanın internet sitesinden yapılan resmi açıklamalara göre oyun yapımcıları evden çalışmaya devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz