Cyberpunk 2077 istikbal Göklerdedir Hatalı Çeviri – Firmadan Açıklama

Cyberpunk 2077 istikbal Göklerdedir Hatalı Çeviri – Firmadan Açıklama

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 mükemmel Türkçe çevirisinin ardından dün keşfedilen çeviri hatası yüzünden ortalık karıştı. Cyberpunk 2077 istikbal göklerdedir, olması gereken sözü istikbal götlerdedir diye çevirildiği ortaya çıktı.

Cyberpunk 2077 istikbal göklerdedir

Twitch yayıncısı Elraen arkadaşlarından birinin farkettiği hata geceye damgasını vurdu. Bambaşka bir çevirisi olması gereken yer türkçeye uyarlayarak ‘İstikbal Göklerdedir’ diyerek olması gerekirken, oyun içinde götlerdedir ifadesi kullanılması tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

Cyberpunk 2077 CD Projekt Açıklama

Cyberpunk 2077 yapımcısı olan CD Projekt olayın yaşanmasının hemen ardından şöyle bir açıklama da bulundu:

Cyberpunk 2077’de yer alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret olarak algılanan çevirinin düzeltilmesi için bir yama zaten hazırlanmıştı. Yama aktif olduğunda metin kaldırılacaktır. Herkesten özür diliyoruz.

Bizim düşüncemize göre bir firma böyle bir şeyi asla kasıtlı olarak yapamaz.Tüm suç çevirmene aittir en kısa sürede gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz.

Cyberpunk 2077 Düzeltme Yaması Ne Zaman Gelecek?

Dün gece olayın ardından bir yama gelmişti ama bu yamanın o olmadığı anlaşıldı. Hassas bir konu olduğu için Cyberpunk 2077 düzeltme yaması en kısa sürede gelecektir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz