Darius CT Türkçe Darius Counter

Darius CT Türkçe Darius Counter

League of Legends‘in çıktığı günden beri üst koridorun vazgeçilmez ismi olan Darius CT yada Darius Counter olarak kim karşısında durabilir bunlara bakacağız. Darius yakın menzili şampiyonu olması onun kolay counterlanabilmesi anlamına gelmiyor.

Darius, düşmanlarını koridora hapis ettiği ve çok sayıda çoklu öldürme yaptığı bilinen süper agresif bir üst koridor şampiyonudur. Daha yakın aralığı, zamanla verdiği hasar ve nihai yetenekleriyle çoğu şampiyonu yok etmek için mükemmel yeteneklere sahip. Peki koridorda ona karşı gelirsen ne yaparsın?

League of Legends’daki tüm şampiyonlar gibi herkesin bir counterı var. Öyle olmasaydı, oyun eğlenceli olmazdı! Üst koridorda Darius’u alt etmenize yardımcı olmak için en iyi Darius counterlarının bir listesini hazırladık.

Bir daha koridorda ona karşı çıktığınızda, onu ölüme göndermek için hangi şampiyonu seçmeniz gerektiğini tam olarak bileceksiniz.

Darius Counter Türkçe

Darius CT olarak en iyi counterlayan karakterlerimiz aşağıdaki gibidir;

 • Jayce
  • Jayce’in güzelliği, hem menzilli hem de yakın dövüş şampiyonu olmasıdır. Diğer menzilli şampiyonların aksine, sık sık mücadele ettikleri sağlık veya savunmadan yoksun değil. Bu, Jayce’in koridordayken Darius’u top duruşunda taciz edebileceği ve gerekirse daha sonra çekiç duruşuna geçebileceği anlamına geliyor.
 • Yorick
  • Darius’un eninde sonunda dalmak zorunda kalacağı veya ölümüne dürtme riskini alacağı için ona karşı oynamayı inanılmaz derecede zorlaştırır. Yorick’in “Son Ayin” yeteneği, Yorick’in 225 yarda menzil içinde hasar vermesini sağlayan kullanışlı bir menzilli yetenektir. Bu, temelde Yorick’in Crippling Strike tarafından vurulma riskini almak zorunda kalmadan Darius’a hasar verebileceği anlamına gelir.
 • KAYLE
  • Kayle yakın dövüş şampiyonu olabilir, ancak yeteneklerini etkinleştirirken, kısa sürede farklı bir hikaye haline gelir. Dürüst Hiddet etkinleştirildiğinde Kayle’a ek menzil ve tüm saldırılarında ilave büyü hasarı verir. Daha önce ele aldığımız gibi, kolayca uçurulabildiği için menzilli saldırılar Darius için iyi değildir. 
 • JAX
  • Jax’i harika bir Darius counter yapan sebep pasifidir. Temel bir saldırıya başarıyla indikten sonra Jax, kısa bir süre için daha yüksek saldırı hızı kazanacaktır. Bu, bir süre istifledikten sonra, Jax’ın inanılmaz derecede hızlı saldırı hızına sahip olacağı anlamına gelir. Bunu doğru eşyalarla birleştirirsen bir yıkım topun olur.
 • TEEMO
  • Bu can sıkıcı küçük şampiyon, Darius dahil her üst koridor oyuncusu için kabus görmesine neden olabilir. Kör edici Dart, sinir bozucu mantarlar ve zehirli hasarıyla, Teemo’dan kaçtığınızı düşündüğünüzde, her zaman yeniden ortaya çıkıyor gibi görünüyor.
  • Teemo’nun Darius’la savaşırken sahip olduğu ilk büyük yetenek, kör edici okudur. Bu dart sadece hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda hedefin 2,5 saniyeye kadar saldırıların% 100’ünü ıskalamasına neden olur. Ayrıca, menzil 580 birim iken, Darius’un yakalamasının sadece 535 olduğu düşünülürse, etkili bir dürtme olarak da kullanılabilir.

Darius CT Solo Top

Darius CT solo top için almanız gereken şampiyonlar aşağıdakilerdir;

 • Jayce
 • Yorick
 • Kayle
 • Jax
 • Teemo

Aşağıdan yukarı olacak şekilde Darius CT leri en güçlüsü teemo, jax, kayle, yorick, jayce’dir.

LoL Meta Nedir ?

League of Legends her zaman güncel ve düzenli olarak da güncellenen bir oyun. Yeni gelen yamalarla birlikte bazı şampiyonların zayıflarken bazılarının da güçleri arttırılır. Bu değişiklikler de doğal olarak belli bir terimi ortaya çıkartmıştır. Bu değişikliklere Meta adı verilir.

Darius üst koridor için her zaman metada olan güçlü bir şampiyondur, çıktığı günden bu yana bu hiç değişmedi.Aşağıdan verdiğimiz bağlantılardan meta bilgilerine ve yama notlarına ulaşabilirsiniz.

LoL CT Nedir ?

LoL Ct, birbirlerinin skillerini engelleyen şampiyonlar birbirlerini counterlamış olurlar.Yani bir şampiyonun diğerine karşı zayıf bir noktası varsa bu o şampiyonu counterlamaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz