Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Listeler

Dünyanın en çok oynan oyunları listesi sık sık değişiklik gösterse de bazı oyunlar neredeyse tüm dünyayı peşinden sürüklüyor. Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunlar ve hatta 1 milyardan fazla oyuncusu olan oyunlar vardır. 

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları Hangileridir?

Dünyada en çok oynanan oyunlar şu şekildedir:

 

  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Counter Strike: Global Offensive
  • Minecraft
  • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  • League of Legends
  • PUBG
  • Pokemon Go

Call of Duty: Modern Warfare

25 Ekim 2019 yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Oyun, birinci şahıs nişancı video oyunudur ve Call of Duty serisinin 16. versiyonudur.

Counter Strike: Global Offensive

Oyun, Counter Strike serisinin son oyunudur. E-sporcuların çok tercih ettiği, milyonlara hitap eden birinci şahıs nişancı oyunudur.

Minecraft

2011 yılında yayınlanan Minecraft, mobil ve pc toplamı olarak 480 milyon civarı kişi tarafından oynanıyor. En çok oyuncuya sahip açık dünya oyunudur.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen oyun, 2014 yılında yılın en iyi oyunu seçilmiştir. Oyuncuların anti-terörist bir birimde teröristlere karşı savaş vermesi üzerine kurulu olan oyun, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanıyor.

League of Legends

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alan League of Legends e-spor denince akla ilk gelen oyunlardan biridir. Çok oyunculu bir çevrimiçi MOBA oyunu olan LoL, 200 milyonun üzerinde aktif oyuncuya sahiptir.

PUBG

2017 yılında çıkan PUBG, kısa bir sürede 600 milyon oyuncuya ulaşarak en çok oynanan oyunlardan biri olmuştur.

Pokemon Go

2016 yılında çıkan AR türü oyun, 1 milyar oyuncusu ile dünyanın en çok oyuncuya sahip oyunları listesinde birinciliği üstleniyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz