Dying Light 2 ilkbaharınızı Şenlendirmeye Geliyor

Dying Light 2 ilkbaharınızı Şenlendirmeye Geliyor

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - Dying Light
 

2015 yılında çıkan ilk Dying Light oyununun ardından Dying Light 2 ne zaman çıkacak sorularının ardı arkası kesilmiyordu. Ne var ki E3 2019 etkinliklerinde yeni oyunun duyurulmasıyla merak yerini heyecana bıraktı. Oyunun geliştirme sürecini teknoloji devi Nvidia ile birlikte yürüten Polonyalı oyun firması Techland’ın açıklamalarına göre serinin ikinci oyunu ilk oyundan tam dört kat büyük olacak. Oyun sektörünün “Açık dünya” anlayışına yeni bir boyut kazandırmayı planlayan Techland, yeni animasyon sistemi ve yeni görev sistemi gibi konular üzerinde de hız kesmeden çalışmaya devam ediyor.

Devasa Açık Dünya Deneyimine Davetlisiniz

Dying Light 2  çıkış tarihi

FPS-korku türünde oyunlar oynamayı seven gamerların merakla beklediği Dying Light 2, 2020 yılının ilkbahar aylarında raflardaki yerini alacak gibi görünüyor. Amansız bir virüsün pençesinde kıvranmakta olan insanlığın trajedik hikayesine konuk olacağımız yeni oyunda, ayakta kalan son büyük insan yerleşkesinin varoluş mücadelesinin bir parçası olacağız. Eşkıyaların, afetzedelerin ve enfeksiyonlu bedenlerin arasında, eşsiz yeteneklerimizle yeteneklerimizle hem hayatta kalmaya hem de değişimin başlangıcı olmaya çalışacağız. Techland’in ilk oyunda sağladığı muhteşem atmosfer göz önüne alındığında, oyun tutkunlarını eşsiz bir deneyimin beklemekte olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta Dying Light 2 oyunu daha çıkmadan GTA 5 ve Skyrim gibi açık dünya efsaneleriyle kıyaslanmaya başladı bile.

Dying Light 2 Türkçe Alt Yazı Seçeneğiyle Gelebilir

Dying Light 2 Türkçe Alt yazılı fragman

Dying Light oyununun resmi Youtube kanalında yayınlanan videoların Türkçe alt yazı seçeneğine sahip olması Türk oyuncular arasında heyecana sebep oldu. Böylesine hikaye odaklı bir oyunun Türkçe dil desteğiyle sunulması kuşkusuz şahane bir haber ancak dil desteğiyle ilgili henüz kesin bir açıklamanın olmadığını da belirtelim. Dying Light 2’nin Steam sayfasının Türkçe olmasını da olumlu bir işaret olarak kabul edebiliriz. Dying Light 2 PC platformu başta olmak üzere, PlayStation 4 ve Xbox One gibi farklı platformlarda da ulaşılabilir olacak. Dying Light 2 fiyat konusu henüz netlik kazanmadı ancak resmi açıklama her an gelebilir. Tanıtım videolarında şahit olduğumuz üstün grafik özellikleri oyun tutkunlarının sabrını zorlayacak nitelikten.  

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz