En Güçlü Marvel Karakterleri Hangileri?

En Güçlü Marvel Karakterleri Hangileri?

En güçlü Marvel karakterleri, 1960’lı yıllardan beri hayatımızda yer alıyor. Başta çizgi roman karakteri olan birbirinden güçlü bu kahramanlar, daha sonrasında filmi çekilerek beyaz perdede izleyicileri ile buluşuyor. Kitap, çizgi film gibi daha pek çok alanda yayın edilen karakterler her yeni neslin kahramanı olmayı başarıyor.

Marvel karakterleri hakkında yapılan en büyük tartışma ise en güçlülerin kim olduğudur. Herkes bir karakteri en fazla sever ve en güçlünün o olduğunu iddia eder. Hal böyle olunca objektif bir gözden en güçlünün tespit edilmesi gerekir. Bu yazımızda en güçlü Marvel karakterleri hangileridir açıklayacağız.

En Güçlü Marvel Karakterleri Hangileridir?

Marvel karakterleri, üzerinden yıllar geçse bile ilk günkü kadar çok sevilen efsanelerdir. Her yeni filmlerinde sinemalarda yoğun ilgi oluşur. Sadece doğdukları yer olan Amerika’da değil tüm dünyada genç yaşlı birçok kişinin kahramanıdırlar.

Kahramanları kahraman yapan ise karakterleri ve güçleridir. İçlerinde kötüler de olsa da daima iyilerin kazandığı bir savaştadırlar. En güçlü Marvel karakterleri şu şekildedir:

10 – Phoenix Force

En Güçlü Marvel Karakterleri - phonix force

Bir işin içinde yok etmek varsa bunu yapan kişi Phoenix Force olabilir. Çünkü bu karakter evreni bile tek seferde yok edebilecek bir güce sahiptir.

9 – Kronos

Zamanı istediği gibi kontrol altına alabilen Kronos, zihnini kullanarak canlıların ruhlarını yönetebilecek güce sahiptir.

8 – Death

Adından anlaşılabileceği gibi ölüler üzerinde özel bir gücü vardır. Ölüleri istediği gibi yöneterek savaşların senaryosunda etkin rol alır.

7 – Infinity

Uzayın şekil bulmuş hali olan Infinity evrendeki en temel varlıklardan birisidir. Gücü için bir sınırlaması olamayan bu karakter istediği an herkesle başa çıkabilir.

6 – Eternity

Eternity, Galactus’tan sonra evrenin en güçlü 5 temel varlığından birisidir. Zaman ve uzayı bükebilme gibi çok özel bir yeteneğe sahiptir. Gerçekliği kendi istediği gibi etkileyebilir.

5 – Galactus

Güç konusunda bir sınır koymaya çalışıyorsanız Galactus için bunu denemeyin bile. Çünkü bu karakterin ne gücünün ne de bilgisinin bir sınırı bulunmuyor. Sonsuz güce sahip Galactus, birçok karakterin yaratıcısıdır.

4 – Beyonder

Kendi evrenini bile yaratacak kadar güce sahip olan bu karakter için gücünü anlatacak ifade bulmakta zorlanıyoruz. İstediği an birçok karakterin hayatını yerle bir edebilir.

3 – Living Tribunal

Üç başlı görünüme sahip Living Tribunal, tüm karakterlerle tek başına baş edebilecek kadar güce sahiptir. Onun karşısına çıkmak herkesin cesaret edebileceği bir şey değildir.

2 – The Fulcrum

Hiç kimsenin meydan okumaya bile cesaret edemediği bu karakter Marvel evreninin en güçlülerinden birisidir. Onu savaşırken görmesek de hayranlık duyduğumuz ünlü karakterlere sık sık öğüt verir.

1 – One Above All

One Above All en güçlü marvel karakteri

One Above All, Marvel evreninin yaratıcısıdır. Marvel’da karakterlerinin hepsinin kozmik güçlerinin kaynağı kendisidir. Bu nedenle en güçlü Marvel karakteridir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz