En iyi 10 League of Legends Oyuncuları

En iyi 10 League of Legends Oyuncuları

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Listeler

League of Legends LoL hayranları 2019’da birkaç yoğun maçta keyiflendi. İster tam takım çabaları ister bireysel oyuncular sayesinde olsun, son 12 ay içinde birkaç yıldız parladı.

Yılın en iyi 10 Lig oyuncusunu bir dizi farklı faktöre göre sıralamaya karar verdik. Mekanik beceri, seçim aşamasını nasıl etkilediği de dahil olmak üzere şampiyon havuzu,yıl boyunca tutarlılık, bireysel bir oyuna veya diziye uyum sağlama yeteneği ve oyuncunun takımının başarısını kolaylaştırma rolü dikkate alınacaktır.

Bu listedeki en iyi oyuncular, daha önce belirtilen kriterlerin sağlıklı bir kombinasyonuna sahip olmalıdır. Mekanik beceri gibi özellikler bazı durumlarda üst elden gelebilir, ancak bir oyuncunun ekibinin başarısını nasıl etkilediği de önemlidir.

İşte 2019’un en iyi 10 LoL Lig oyuncusu, başarıları, beceri setleri ve onları bu yıl başarılı olmaları için sürükleyen şeyler.

En iyi 10 LoL League of Legends Oyuncuları

10) Liu “Crisp” Qing-Song

10) Liu “Crisp” Qing-Song
via Riot Games

Yaş: 21

Takım: FunPlus Phoenix

Pozisyon: Support

Crisp (resmen Pinus) 2019’un en büyük sürprizlerinden biriydi. Ortalamanın üstünde bir oyuncudan dünyanın en iyi desteklerinden birine dönüştü.

Bot lane ortağı Lin “Lwx” Wei-Xiang ve orta lane Kim “Doinb” Tae-sang ile yaptığı dinamik hareketler, ekibinin LPL’deki başarısı için çok önemliydi ve beş kişilik ekibinin hem ilkbahar hem de yaz mevsiminde mükemmel olmasına yardımcı oldu.

9) Lee “Faker” Sang-hyeok

 Lee “Faker” Sang-hyeok
via Riot Games

Yaş: 23

Takım: T1

Pozisyon: Mid

T1, 2018’de sefil bir şekilde başarısız olduktan ve LCK’da yedinci sırada yer almayı başardıktan sonra bu yıl yeniden dirildi.

Takım kendini tüm zamanların en büyük LoL Lig oyuncusu olan efsanevi orta koridor oyuncusu Faker etrafında kurdu ve çoğunlukla başarılı oldu.

Haritanın her tarafında güçlü ve yetenekli bir ekibi vardı. Top laner Kim “Khan” Dong-ha, ormancı Kim “Clid” Tae-min ve bot şerit ikilisi Park “Teddy” Jin-seong ve Lee “Effort” Sang-ho, hepsi kendi bireysel beceri setlerine sahip güvenilir oyunculardı.Faker 2019’da en iyi oyuncu olmasa da, ekibinin yurtiçi başarısının ayrılmaz bir parçasıydı.

8) Yu “JackeyLove” Wen-Bo

 Yu “JackeyLove” Wen-Bo
via Riot Games

Yaş: 20

Takım: Invictus Gaming

Pozisyon: ADC

Keskin ve mekanik olarak kendine güvenen bir JackeyLove olmasaydı, Invictus yaz play-off’larında En İyi Esports’u kaybederdi ve Dünya Ligine ilerleyemezdi. Rakip FPX’i yenemedikleri için bu takımın en iyi yılı olmayabilir. Ancak sonuçlara rağmen, JackeyLove, dünyanın en iyi AD taşıyıcılarından biriydi.

7) Lee “Tarzan” Seung-yong

Lee “Tarzan” Seung-yong
via Riot Games

Yaş: 20

Takım: Griffin

Pozisyon: Jungle

Tarzan, LCK’daki normal mevsimlerde dünyanın en iyi ormancılarından biriydi. Griffin baskın bir güçtü, neredeyse bir seri kaybediyordu ve Tarzan özellikle ilkbaharda durdurulamazdı.

Ancak playofflarda T1 zirveye çıktı ve Griffin’i mutlak bir şekilde yol kenarına itti. Takım son engele düştüğünde performans kaygısının bir unsuru ortaya çıktı. Ancak Kore’de ilk sırada yer almamasına rağmen, Tarzan olağanüstü görünüyordu.

Geniş bir şampiyon havuzu, mekanik yetenek ve agresif bir orman varlığının etkileyici bir kombinasyonu, başarılı olmasına izin verdi.

6) Kang “TheShy” Seung-lok

Kang “TheShy” Seung-lok
via Riot Games

Yaş: 20

Takım: Invictus Gaming

Pozisyon: Top

Invictus MSI’daki beklentileri karşılamamış olabilir, ancak TheShy takım için parlayan bir ışıktı. 2019’da sürekli olarak Çin’in en iyi laneriydi ve olumsuz metagame rağmen taşıma potansiyeli bir hiç sayılamazdı.

Arkasına yaslanmak ve baskıya boyun eğmek yerine TheShy, güç ve kararlılıkla oynadı. Ekibinin özellikle Summer Split’te zayıf anları vardı. Ama sonuna gelindiğinde, TheShy tam güçteydi.

5) Rasmus “Caps” Winther

Rasmus “Caps” Winther
via Riot Games

Yaş: 20

Takım: G2 Esports

Pozisyon: Mid

Üst üste ikinci yıl boyunca, Caps Worlds finallerine katıldı.Kaçınılmaz olarak LoL Ligini tamamlayamadı, ama yakındı. Bunu yaparken, geçen yıl sadece zaman çizelgesinde bir düşüş olmadığını ve haklı olarak oyundaki en iyilerden biri olarak kabul edilmeyi hak ettiğini kanıtladı. Avrupa’nın en iyi orta koridor oyuncusu oldu ve uluslararası sahnede neredeyse durdurulamazdı.

4) Gao “Tian” Tian-Liang

Gao “Tian” Tian-Liang
via Riot Games

Yaş: 19

Takım: FunPlus Phoenix

Pozisyon: Jungle

Hem Dünya finalleri MVP’si Tian hem de Crisp, 2019’daki FPX’in başarısında etkili oldu.

Worlds meta, ormanın etrafında odaklandığını ve Tian’ın rolü, dinamik şampiyon havuzu ve mekanik becerisine olan güveni ekibi tarafından vurgulandı.

Aynısı Bahar ve Yaz Ayı performansları için de söylenebilir. Tian, ​​Çin’deki ormanın kralı ve Worlds’deki kraldı.

3) Kim “Clid” Tae-min

Kim “Clid” Tae-min
via Riot Games

Yaş: 20

Takım: T1

Pozisyon: Jungle

Geçtiğimiz yıl Clid, LPL’nin JD Gaming ile birinci sınıf potansiyelini gösterdi. Ancak 2019 yılına kadar adımlarını atmadı.

Khan, Faker ve Cho “Mata” Se-hyeong gibi büyük isimlerin yanı sıra Kore’de en çok istiflenen kadrolardan birinde, Clid sonradan düşünülmüş gibi görünüyordu.

Yine de hızlı bir şekilde takımın yıldız taşımalarından biri oldu. Ormanda, şampiyon havuzunda ve ganking baskısındaki hakimiyeti fazlasıyla iyiydi.

2) Luka “Perkz” Perković

Luka “Perkz” Perković
via Riot Games League of Legends

Yaş: 21

Takım: G2 Esports

Pozisyon: ADC

Perkz’in orta şeritten ADC’ye geçişi 2019’da sorunsuzdu. İlk rol takası hasta bir şaka gibi görünüyordu, ama değildi. G2’nin yüzü nezaketle kenara çekildi ve dizginleri rakip olan Caps’den başkasına teslim etti.

Alaycılar Perkz’in yeni rolü ile rahat olmasının “bir iki yıl” alacağını tahmin ediyorlardı. Ancak devrilmeyi ve yenilgiyi kabul etmek yerine, bot şeridini kucakladı ve hızla LEC’nin tepesinde buldu.

Neredeyse sonsuz şampiyon havuzu ve mekanik gücü sayesinde ADC rolünde kolayca tecrübe edindi ve egemen oldu. Takımın Spring Split’te zayıf anları vardı, ancak MSI’ya geldiğinde Perkz her zamankinden daha iyi görünüyordu.

1) Kim “Doinb” Tae-sang

lol league of legends 10 en iyi oyuncu Kim “Doinb” Tae-sang
via Riot Games LoL en iyi 10 oyuncusu

Yaş: 22

Takım: FunPlus Phoenix

Pozisyon: Mid

FPX’in 2019 LPL koşusu gerçek olamayacak kadar iyi görünüyordu. Takımın neredeyse Dünya sahnesinde çökmesi ve yakılması bekleniyordu, ancak sonuç bundan çok uzaktı. Avrupalı ​​temsilcileri aşağılayarak ve G2’yi temiz bir şekilde alarak turnuvada baskın bir şekilde parladılar.

Tian MVP unvanını kazanmış olsa da ve Crisp yarışmadaki en iyi destek oyuncusu olsa da, zafer Doinb sayesinde oldu.

Yılın mekanik olarak en iyi oyuncusu değildi, ancak takımdaki rolü başarıları için çok önemliydi. FPX’in mimarı, lideri ve nişancısıydı. Takım arkadaşlarının yüklerini azalttı ve düşmanlarına dolaşım, kule dalışlarıyla sürekli baskı yaptı.


Birisi en üst sırada yer almayı hak ediyorsa o kişi Doinb. Bir trend belirleyici ve gerçekten modern Lig’in öncüsü olarak hatıralarımıza kazındı.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz